Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Odpor | Defiance | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 16.01.2009
CZ premiéra: 16.04.2009
režie: Edward Zwick
hrají: Daniel Craig, Liev Schreiber, Jamie Bell, Alexa Davalos, Tomas Arana
 

V KOSTCE

Zwick se s tím tentokrát moc nepáral. S nízkým rozpočtem se snoubí i poměrně vlažný přístup režiséra, který do nás nepere takové množství emocí, epické akce a dojemných katarzí jako obvykle. Příběh hrstky běloruských Židů, kteří se rozhodli postavit na odpor, však přesto má čím zaujmout – přinejmenším herci stojí za pozornost. U Zwicka průměr, v širším kontextu pořád velmi slušné hollywoodské řemeslo.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERYFOTOGALERIE

O FILMU

Pokud jde o všelijaké ceremonie, kde se setkávají význačné osobnosti filmového dění a předají si i nějakou tu cenu, na Edwarda Zwicka se v posledních letech rozhodně nezapomíná. Spolupráce s Tomem Cruisem na Posledním samurajovi a DiCapriem na Krvavém diamantu mu přinesla – když ne hromadu peněz – alespoň obrovský věhlas. Zwickovy spektákly plné patosu, hrdinského dobrodružství a průměrných scénářů se mezi diváky uchytily na výbornou a nejinak tomu možná bude i dnes. Režisér si opět vybral trochu citlivější téma (tedy chce kromě pobavení i citově zasáhnout = chce na Oscary = moc a moc chce na Oscary), o němž pojednává kniha spisovatele, který si říká Nechama Tec. Konkrétně jde o příběh tří židovských bratrů (Daniel Craig, Liv Schreiber, Jamie Bell), kteří utečou z nacisty okupovaného Polska do běloruských lesů a založí zde tábor. Ten se ve spojení s ruským odbojem mění v hotovou základnu schopnou poskytnout zázemí prakticky libovolnému počtu lidí. Což se hodí, protože bratři mají obrovskou chuť pomáhat všem uprchlíkům, kteří mají dost odvahy, aby utekli jako oni a dost štěstí, aby je to nestálo život. Tak jako pan Schindler, o kterém nám vyprávěl Steven Spielberg, i jim se to obrovskou pílí a sebeobětováním podaří – číslo zachráněných se koncem jejich akce vyšplhá až na 1200.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se