Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Ocelová pěst | Real Steel | 2011
csfd  imdb
US premiéra: 07.10.2011
CZ premiéra: 10.11.2011
režie: Shawn Levy
hrají: Hugh Jackman, Evangeline Lilly, Kevin Durand, Anthony Mackie, Hope Davis

Ocelová pěst: Featurette


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Nač se patlat s dialogy, které pomůžou dovysvětlit děj, nebo proč hledat „spíkra“, co má hlas boží? Klidně lze do traileru instalovat Hugh Jackmana a vysmátého režiséra Shawna Levyho, a nechat je z jejich hvězdných pozic vyložit, o čem že ta jejich sci-fi selanka bude. Nic moc nás nepřekvapí, ale Jackman se svým kormidelníkem proberou přehledně všechny zásadní aspekty děje, ale i fungování světa, v němž je robotické boxování nejoblíbenějším sportem. A ani se nemusíte kabonit, že vlastně vyžvaní všechno, co na nás v kinech bude útočit – u téhle karatekidovské rodinné zábavy o nějaké velké tajnosti v příběhu nejde. Je to prostě přehledná a předvídatelná fantazie pro trochu odrostlejší kluky, která umí být v trailerech v ideální moment trochu akčnější, nebo když je potřeba i trochu víc cool. Je jasné, co přijde v kinech... ale to neznamená, že by v nich měla většina z nás chybět.

Ocelová pěst: Japonský trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tak tentokrát to vezmeme volněji. Méně kulervoucích záběrů, slabší gradace a celkově vlažnější upoutávka. Pes přitom rozhodně není zakopán jen v japonském voice-overu, jemuž nerozumí ani redakční přeborník přes titulky a který hodně retarduje tempo videa. Spíš se do téhle zajímavé rodinné sci-fi nešlape úplně naplno. Ne až tak důrazný přístup ale kupodivu zvýrazňuje klady prezentovaného materiálu. Záblesky klasické spielbergovské atmosféry jsou moc fajn a člověk namlsaný minulými trailery je chce poznat mnohem víc, což koneckonců platí i o kusých výjevech z robo-arén. Ty jsou bezezbytku velmi cool (viz stylový nástup mezi plameny) a vypadají mnohem líp, než by soudný divák mohl od režiséra Shawna Levyho očekávat. Vlastně mi tenhle trailer na rovinu řekl, že se na Ocelovou pěst sakramentsky těším.

Ocelová pěst: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Rodinná verze Rockyho? Tak trochu, jenže tenhle zatracovaný boxer je akorát kus šrotu, který předchozí majitel používal jako boxovací pytel a pak ho nechal ležet na skládce pod nánosem hlíny. Tenhle Rocky nebude mít žádné proslovy o rodinných hodnotách, tenhle Rocky bude šrotovat podstatně namakanější oponenty a velet mu bude dvojka, které se už v traileru nedá nefandit. Že je Hugh Jackman sympaťák, víme dávno, ale že se Levymu podaří do příběhu vložit malého spratka, který by člověku nebrnkal na nervy, tomu asi nikdo nevěřil - zvlášť s ohledem na to, že ho režisér v teaseru pro jistotu nepřiznal. Množství záběrů z robo-řežeb se v nové ukázce oproti té předchozí prakticky nezměnilo a Levy v plnohodnotném traileru opravdu jen odhaluje další příběhovou vrstvu. Už se nezabýváme jen bývalým boxerem, který teď trénuje robotické bitkaře, ale také otcem, který tak trochu zapomněl na to, že otcem doopravdy je. A teď se to chlapci snaží vynahradit. Shawn Levy tak dodává, že na lidský rozměr nezapomněl a že po řemeslně na výbornou zmáknutých bitkách zbude prostor i na nějakou tu zábavu a snad i emoce. Minimálně na poli dvou minut to funguje na výbornou.

Ocelová pěst: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

DreamWorks bojují proti sobě. Spielberg bojuje proti sobě. Roboti si vzájemně taky dávají na držku. Normálně bychom asi pohoršeně řvali, kdo že se to opovažuje parazitovat na Transformerech. Za Real Steel ovšem stojí sám strýček Steven, takže jde spíš o kanibalizaci, na kterou má sám autor samozřejmě nárok. Transformeři dali filmařům určitě spoustu technologických poznámek a tipů a Spielbergovi přišlo škoda (při jejich dolarové výtěžnosti), nezkusit si rozjet ještě jednu paralelní robotickou sérii. Definovat ji lze jednoduchým souslovím „mix Rockyho a Transformerů“, protože nás vrhá do ringu mezi plecháče, co jim byla vštípena agresivita a zápasnická rvavost. V tomhle futuristickém světě s vysokým WTF indexem jsou jedinou jistotou Hugh Jackman a tradičně pěkně vymodelovaní plecháči, vkusně zasazení do reálných kulis. První ochutnávce ale paradoxně dost pomáhá přímá konfrontace s Transformery. Tenhle teaser je totiž vedle ní údernější, efektnější a správně dráždící. Obstojí minimálně v intencích popcornového výplachu, který sice ukazuje mechanické svaly, ale všichni víme, že bude machrovat jen na náctileté kluky a jejich rodiče. Shawn Levy – kterého už delší dobu nemůžu ani cítit – prostě celkem překvapuje: Minimálně tím, jak snadno se dokáže svým stylem přizpůsobovat zadání. Tři a půl, zaokrouhleno nahoru.

Titulky ke stažení ZDE.

© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace