Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Noc oživlých mrtvol | Night of the Living Dead | 1968
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: George A. Romero
hrají: Duane Jones, Judith O`Dea, Karl Hardman, Marilyn Eastman, Keith Wayne

Noc oživlých mrtvol: DVD


ikona
Mr. Hlad
 

Pozdě, ale přece. Tentokrát tohle postěžování nemíří jen na adresu filmových vydavatelství, ale i tak trochu do naší redakce. DVD s Romerovou hororovou klasikou Noc oživlých mrtvol se totiž objevilo už před několika měsíci na pultech Levných knih – čím dál tím zajímavějšího vydavatele „filmů, které byste měli vidět, ale nikdo nemá odvahu je k nám přivézt.“ Černobílý hororový nářez operuje s tím nejjednodušším zombie tématem. Banda charakterově odlišných lidí je zavřená v domě a všude okolo je čím dál tím více pomalu se ploužících lidí, kteří už měli být nějakou tu dobu zahrabáni pod zemí. Ve svém nejslavnějším filmu režisér vynikajícím způsobem buduje napětí a spoléhá na neznámé herce, působivou hudební složku i atmosféru, která diváka pohltí velmi rychle. Pocit, že není kam utéct a nikdo z hrdinů neví, jestli je na cestě pomoc, nebo zda jsou všichni odsouzeni k záhubě, se na člověka při sledování Noci oživlých mrtvol přenese až nepříjemně intenzivním způsobem. Přiznávám se, že Romerovy další filmy z jeho zombie quadralogie zas až tak moc nemám rád a připadá mi poměrně směšné hledat v nich metafory k úpadku současné společnosti, pravdou ale je, že Noc oživlých mrtvol je kus poctivé filmařiny, kterou si vychutná jak fanoušek hororů, tak i člověk, které se jinak podobný filmům vyhýbá.

 

Jak už bývá u DVD z Levných knih zvykem, bonusy nejsou žádné. Buďme však rádi za to, že u nás vycházejí alespoň ty filmy.

Obraz: 4:3
Zvuk: Dolby Digital 2.0 - anglicky
Titulky: české
Datum vydání: 19. 2. 2008
Cena: 39,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace