Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Nestyda | 2008
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 09.10.2008
režie: Jan Hřebejk
hrají: Jiří Macháček, Pavel Liška, Emília Vašáryová, Nina Divíšková, Pavel Landovský

Nestyda: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Před pár měsíci tu producent Tomáš Hoffman prohlásil cosi ve smyslu „když jste tak chytří, rád vás zapojím do výroby traileru na Nestydu“. Bylo to pod trailerem Na vlastní nebezpečí, v reakci na znechucení místního čtenářstva. Od té doby uplynulo osm měsíců. Renčův film vyšuměl, Hřebejkovo U mě dobrý překvapivě komerčně neuspělo a teaser Na vlastní nebezpečí byl sesazen z první pozice žebříčku nejhorších ukázek „všech dob“ (zůstalo mu druhé místo, trailer se musel spokojit s až 19. místem). A trailerová kampaň na Nestydu? Ta proběhla podle všech předpokladů. Po děsivých teaserech (prozatím 9. místo téhož žebříčku) přichází ucházející trailer, jehož „českost“ vypozorujete během několika málo okamžiků. Ba co víc, přesně v ní identifikujete i Jana Hřebejka, jehož poslední filmy byly propagovány v podstatě úplně stejnými spoty. To s ohledem na komerční přijetí režisérových posledních projektů asi není dvakrát dobrá zpráva... I Nestyda evokuje tu povšechnou tragikomickou náladu, řetězení scének, bez valného dramatického tahu i bez velkých důvodů k rozkmitání bránice. Ano, trailer je rámován budíkem a mezi scénami je možno vysledovat jednotící linii (chronologii a Macháčkovy techtle mechtle), ale zůstane-li ve vás po ukázce cokoliv, vyprchá to ještě před tím než vypnete svůj laptop. Nestyda se zkrátka hlásí s klasickým, volně plynoucím a nikterak rušivým trailerem, z něhož vykukuje akorát Karel. Karel je totiž Bůh. Proto musí lákat diváky.

Na druhou stranu, po téhle fotce......jsem tak slušný trailer ani nečekal.

Nestyda: Teaser 1+2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Prostě to musím říct: Hřebejk to tam seká jako Baťa cvičky. Nehledě na to, že sám Baťa ve skutečnosti Hřebejkovu práci opravdu finančně podněcuje. Nikdo v našich končinách nemá tak rychle rostoucí režijní portfolio a nikdo tolikrát neobsadil Jiřího Macháčka do hlavní role. No a hádejte, kdo přijde na večeři dnes… zase a znova. Nabídneme vám ho rovnou ve dvou krátkých teaserech, které vyšly ruku v ruku v ruce a nemá smysl je rozepisovat do dvou separovaných odstavců. Registrovaná známka „Viewegh“ slibuje mnohé – minimálně to, že se Hřebejk konečně odprostil od Šabacha a chce začít znásilňovat úplně nového autora úplně novým způsobem. Co to pro nás zatím znamená ve dvojité porci praxe po čtyřiceti vteřinách? Nejdřív Jiřího Macháčka s vrabčím hnízdem na hlavě, kterak zoufale úpí, že ne… ale vlastně ještě jednou jo. A pak Jiřího Macháčka, kterak neúpí a naopak dobrovolně absolvuje gurmánskou anabázi z talíře na české poměry značně odvážného. A značně odhaleného. Zatímco tahle scénka má aspoň co říct pubescentům s minimem bujné fantazie, rozčepýřená čupřina vyčerpaného zoufalce a nestydy s přidruženou kyselou grimasou je výjev zla (na entou), které pouze upomíná na to, že Hřebejk by možná jednou za čas mohl prostřídat žánry. A obsazovat neokoukané herce, kteří nesvádějí k úvahám o karikatuření a parodiích sebe samých. Jeden erektivní moment tohle všechno bohužel nezachrání. Takže zatím jsme na dně, Honzo, ale má to svoji výhodu – dá se od něj dobře odrazit ke světlejším zítřkům.

Každý odkaz obsahuje link na jednu z ukázek.

© copyright 2000 - 2021.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace