Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Neporazitelný: Vykoupení | Undisputed 3 | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Isaac Florentine
hrají: Scott Adkins, Mykel Shannon Jenkins, Marko Zaror, Lateef Crowder, Ilram Choi

Neporazitelný: Vykoupení: DVD


ikona
Mr. Hlad
 

Je smutné sledovat, jak žánr akčních béček míří do pekel, kde mu bude šéfovat Steven Seagal. Kdyby takhle někdo vypadal v devadesátých letech, pravděpodobně by v akčním filmu dostal maximálně roli tlustého bodyguarda nebo srandovního sidekicka a hackera, který pomáhá hlavnímu hrdinovi. Rozhodně by se ale nepokoušel o akci. Situace je však bohužel taková, že se neobjevil nikdo, kdo by dokázal nahradit Seagala, Van Damma nebo Lundgrena a zájem o žánr upadá víc než o informace o soukromém životě Jiřího Paroubka. Ruku na srdce - Jason Statham by před patnácti lety rozhodně nebyl považovaný za akční hvězdu číslo jedna.

Tak dost úvah, budeme totiž chválit. Pořád jsou tu totiž lidé, kteří si odmítli připustit, že filmy, v nichž hlavní hrdina mlátí každých deset minut někoho loktem do obličeje, už nikoho nezajímají. Isaac Florentine a Scott Adkins jsou jednou z mála jistot pro fanouška akčního žánru. Jejich Neporazitelný 2 byl jako blesk z čistého nebe a ukázal, že pořád ještě existuje někdo, kdo umí a chce dát fanouškům akce přesně to, co chtějí vidět. V Pastýřovi se sice museli sklonit před uvadajícími schopnostmi Jeana-Clauda Van Damma a trochu zpomalit, aby Belgičan vůbec stíhal, v Ninjovi se ale vrátili v plné síle. A třetí díl Neporazitelného ukázal, že ještě zdaleka nepředvedli všechno.

Florentine i Adkins vědí, co fanouškům dát, takže i tady je příběh, který by se dal odvyprávět jedním trochu složitějším souvětím, nikdo se tu nepokouší hrát, protože to nikdo neumí a všechno se to rve hned, jak je k tomu příležitost. A rvačky jsou to, co Florentine, Adkins a choreograf bojových scén Larnell Stovall umí jako v současnosti málokdo. Všechny bitky jsou přehledné, dobře sestříhané, hraje k nim patřičně řízná hudba a na lidech, kteří se ve vězeňském ringu kopou do hlav s nehraným nadšením, je vidět, že přesně ví, co dělají. Aby taky ne, Florentine si už mohl dovolit oslovit ty největší mlátičky současnosti, a tak se tu předvádí obrovitý magor Marko Zaror nebo capoeirista Lateef Crowder, který už stačil dostat po tlamě od Tonyho Jaa, Christiana Balea, Denzela Washingtona nebo v Tekkenovi.

Před deseti lety by třetí Neporazitelný byl jen dobrou béčkovou mlátičkou. V současnosti je to ale jeden z nejlepších a nejzábavnějších filmů svého žánru - protože Isaac Florentine umí natočit akční scénu tak, aby se v ní člověk vyznal, že Scott Adkins zvládne se svým tělem věci, za něž by se nestyděl ani Jackie Chan v době své největší slávy, a protože se těmhle dvěma povedlo sehnat partu lidí, kteří se umí poctivě porvat. Jednoduše řečeno – už by bylo načase, aby se Adkins s Florentinem dostali k vyšším rozpočtům a dali o sobě vědět i v kině. Málokdo by si to zasloužil tak jako oni.

Zvuk: Dolby Digital 5,1 - anglicky, česky
Titulky: české...
K mání od: 14. 9. 2010
Cena: 99,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace