Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Nene | Nope | 2022
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 22.07.2022
CZ premiéra: 18.08.2022
režie: Jordan Peele
hrají: Steve Yeun, Keke Palmer, Daniel Kaluuya, Michael Wincott, Terry Notary

Nene: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Pořád velmi lákavé! Víceméně stejný materiál, ale rozstrkaný trochu jinak než u amerického finálního traileru. A hlavně nálada se poněkud proměňuje, protože tady se nenasedne na groovy oddychový hudební doprovod, ale atmosféra je zahuštěna poměrně důkladně až do samého konce. Sice mi přijde trochu škoda, že studio odtajnilo takhle tučné tříminutové macky, v nichž chtě nechtě muselo vyspoilerovat spoustu momentů z dějě i příběhu, ale Peele má určitě ještě nějaké ty trumfy v rukávu a nepřidá jen nepodstatnou omáčku. Snad. Za mě to každopádně zavání žánrovou událostí léta, tak snad se přísliby povede naplnit o poznání lépe než u My. 

Nene: Final Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Uf, oni jsou tady. A oni je ukázali. Mimozemská invaze vnímaná většinou z pohledu jednoho malého městečka - kdyby člověk neviděl v titulcích Jordana Peelea, tak by mu celkem i věřil. Tady se ale pořád zdá, že se konají klasické mimikry, na jaké jsme u tvůrce My a Uteč zvyklí. To jest, že film bude do velké míry klamat tělem, a hororové propriety budou zase sloužit překvapujícímu sociálními komentáři, ve kterém může být krve stejně tak jako humoru. Po řemeslné stránce to ale vypadá špičkově (vlastně mě i trochu mrzí, že Peele nefunguje jako obyčejný námezdní řemeslník u popcornových blockbusterů) a funguje to na mě i v rozpustilých, akčních i napínavých momentech.

Nene: Super Bowl Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Horory Jordana Peela prostě jsou velkou událostí. A bude to platit i tentokrát. Originální high-concept, který zavání tím, že budou pozemské nebožáky luxovat do výšin ufouni, se nejspíš znovu bude rozehrávat do nějaké socio-politické metafory o těžkém údělu lidí jiné než bílé barvy pleti, ale kdo ví. Důležitá je hlavně skutečnost, že to zase vypadá vizuálně skvěle (kamera Hoyteho van Hoytemy zodpovědného za kameru v epochálním Interstellaru se nezapře), pohltí zvukem, potěší výtvarně výraznými řešeními a bude překvapovat scenáristickými tahy. A neprodává všechno hned při prvních propagačních tazích - ostatně už tady klapot koňských kopyt zvládne udělat tak hutnou atmosféru, že i emzáci musí trnout.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Nene: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Jedním slovem luxus. Hoytema čaruje docela slušně atmosférické záběry na ranč hned za kopcem od Hollywoodu, kde se zjevně začnou velmi rychle dít dost divné věci. A protože je to Jordan Peele, budou na ty sci-fi/hororové bizáry reagovat trochu humorně veskrze černoši, kteří budou mít maličko problém těm bizárům věřit. Odtud tedy název filmu "Nope". Každopádně na materiál se fakt v téhle výborně střižené upoutávce snad ani nejde netěšit, už posledně s My jsme se ale nechali unášet trailery, jenom abychom posléze v kině zjistili, že ten divoký koncept Peele neměl úplně dotažený. Tak snad si tentokrát dál při psaní scénáře víc záležet, a tenhle souboj trenéřů koní s UFO dopadne o něco líp. Námět i obsazení je totiž parádní.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace