Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Nebojte se tmy | Don`t Be Afraid of the Dark | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 26.08.2011
CZ premiéra: 22.09.2011
režie: Troy Nixie
hrají: Guy Pearce, Katie Holmes, Bailee Madison, Alan Dale, Jack Thompson

Nebojte se tmy: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Vypadá to na povedenou hororovou prácičku. A to i přes to, že práce trailerová nikterak objevná není. Znovu s patřičným důrazem na jméno producenta Guillerma Del Tora se propaguje horor, jenž od synopse působí velmi konvenčně. Aspoň pětina hororové produkce se zabývá strašidelnými baráky, další pětina pak sleduje malé děti tváří v tvář velké hrůze. V Neboj se temnoty se dva klasické koncepty pojí v jeden, přičemž kukadla drobné holčičky jsou natolik podivná, že si na základě traileru asi neuděláte neochvějný názor, jestli jde o neviňátko, nebo další zhmotnění satana. Řemeslem a výtvarným uchopením si však jistí býti můžeme, s hereckými výzvami by se měla zvládnout popasovat i tak nudná osoba, jakou je Katie Holmes, díky čemuž se rýsuje solidní žánrovka, ctící ověřená klišé. Ukázka ale mohla rozhodně děsit víc. Pokusy o atmosférický šepot a neustálé stmívačky vyznívají spíš kontraproduktivně. V tomto případě bychom se báli víc záběrů z filmu, než temnoty neustále problikávající v našem přehrávači. 

Nebojte se tmy: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Ba ne, to není technologický renonc. Černá obrazovka je doopravdy uměleckým, nebo spíš marketingovým záměrem, jenž vás ponoří do tmy. A v duchu názvu vám začne naznačovat, že se není čeho bát. V rámci žánrových pravidel se však hodně brzo rozhodne i strašit. Vybafne sice jen dvakrát - nejdřív v půlce skrze jeden zvukový efekt, pak na konci prostřednictvím oblíbené děsuplné hry s prostěradlem. Na bleskurychlé zježení chloupků to nicméně stačí. Stejně jako stačí tenhle ryzí teaser na první uspokojivé seznámení. Dá se z něj vyčíst, že Guillermo Del Toro se míní opakovat nejen na dráze režisérské, nýbrž i v rámci produkčních počinů – motivy ohrožené matky a jejího potomka v tajuplném domě jsme v kinech naposledy viděli díky Sirotčinci, Del Torovi ale připadají zjevně natolik nosné, aby se jim věnoval z trochu jiného výtvarného úhlu (zdobnějšího a barvitějšího) a dost nečekaně i s vysmívanou Katie Holmes v hlavní roli. Ta od chvíle, co dostala padáka z batmanovské série, jen drhne bídu, proto její hororový comeback zavání těžkým komerčním průšvihem. Třeba ale rozhodne Del Torovo renomé. Tenhle Mexičan koneckonců nemá ve filmografii, režijní ani producentské, žádný vyložený fail.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace