Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Návrat blbýho a blbějšího | Dumb and Dumber To | 2014
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 14.11.2014
CZ premiéra: 04.12.2014
režie: Bobby Farrelly, Peter Farrelly
hrají: Jim Carrey, Jeff Daniels, Laurie Holden, Kathleen Turner, Jennifer Lawrence

Návrat blbýho a blbějšího: Recenze


ikona
Mr. Hlad
Harry a Lloyd jsou zpátky a jsou to ještě větší paka než minule. Jsou ale i zábavnější?  

Dvacet let je dlouhá doba, zvlášť když někdo točí sequel. Nebudu zastírat, že komedii Blbý a blbější považuji za klasiku, vznikla ovšem v době, kdy byl Jim Carrey totálně rozjetý komik a ne uvadající padesátník a kdy bratři Farrellyové patřili mezi největší poklady Hollywoodu a nešlo o otravnou dvojicí, která je vtipná asi jako kapavka, ale pořád jí to nedochází. Taktně se snažím naznačit to, co už jste asi při pohledu na hodnocení zjistili. Návrat blbýho a blbějšího se zrovna nepovedl.

Od začátku je evidentní že se všichni snaží a že chtějí navázat tam, kde v roce 1994 uspěli a potěšit hlavně fandy prvního filmu, ale bohužel to nefunguje a má to několik důvodů. Tím prvním a nejdůležitějším je, že – a na tom se asi shodnu i s hardcore fandy – dvojka je tak trochu vychtěná. Carreyho sláva upadá, Farrellyové v tomhle století zatím ještě nestačili natočit hit nebo dobrý film, a Jeff Daniels se zaměřil na kariéru dramatického herce a jestliže představitel Ace Ventury a režírující bratři tenhle sequel potřebovali, moc nechápu, co si od něj slibovala hvězda seriálové pecky Newsroom. Všichni jsou starší, už nemají tu jiskru jako před lety a hlavně nedokáží vymyslet nic nového.

Nemám problém s tím, že film chce a do značné míry musí být stejný jako jednička, kvůli tomu přeci fandové po dvou dekádách vyrazí do kina. Tvůrci ale nic dalšího než „hele, to jsi ty dvě hovada z toho filmu, co jsem žral, když mi bylo o dvacet míň“ bohužel v rukávu nemají. Sice se pokouší sázet jeden fór vedle druhého, většinou ovšem střílí absolutně mimo a tam, kde byli Harry s Lloydem blbí, ale zábavní, jsou teď spíš blbí a nudní. Občas se sice nějaký ten moment povede a Carrey s Danielsem jsou i po letech celkem sehraní. O pár vteřin později však veškeré snažení shodí nějakou fekální podpásovkou.

Čím víc se tahle parta snaží, tím víc je evidentní, že je jejich film zbytečný. Jiskra, kterou se mohli hrdinové pochlubit v půlce devadesátých let, zmizela. Carreyho mimické svaly zestárly, Daniels působí vzhledem k tomu, v čem dnes hraje, dost divně, a Farrellyové potvrzují, že už nemají komediím co nabídnout a jen se opakují. Takže se zeptejte sami sebe, proč byste chtěli s Návratem blbýho a blbějšího ztrácet čas. Osobně si myslím, že vám nenabídne nic než podprůměrnou zábavu a jako bonus zkazí vzpomínky na to, jaká sranda to byla před lety.

Verdikt

avatar4/10

Mr. HladHodnocení čtenářů

 • avatar4/10

  Vincent

 • avatar5/10

  Snura

 • avatar8/10

  RainMakeR

 • avatar5/10

  Cross

 • avatar6/10

  Rokle

 • avatar6/10

  Ragnarok

 • avatar6/10

  Tomino

 • avatar6/10

  Phil cze

 • avatar3/10

  Barbosa

 • avatar5/10

  patrick.slegr

 • avatar7/10

  Milda99

 • avatar8/10

  Spiker

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace