Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Nabarvené ptáče | 2019
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 12.09.2019
režie: Václav Marhoul
hrají: Petr Kotlár, Stellan Skarsgård, Udo Kier, Harvey Keitel, Lech Dyblik

Nabarvené ptáče: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Česká filmová nadílka je letos takový ten neútěšný domácí standard. Jasně, dostali jsme Na střeše nebo Ženy v běhu a blíží se Národní třída. Tyhle kousky ale brutálně přebíjí průšvihy jako Cena za štěstí, LOVEní, Teroristka, Velké dobrodružství Čtyřlístku, Uzly a pomeranče, Skleněný pokoj, Úhoři mají nabito nebo Léto s gentlemanem, na které většinou musí chudák Rimsy. Jenže víte co? Václav Marhoul se rozhodl, že letos budeme světoví. A i když Nabarvené ptáče v teaserech moc nepřesvědčilo, trailer je úplně jiná, málem pětihvězdičková káva. Najednou je tu kupa působivých výjevů, u nichž si vzpomenete na ty nejslavnější žánrové klasiky, a díky bohu nejsou jen hozené do střihačského mixéru. Nová upoutávka má gradaci, pasující hudbu, skvostnou kameru i jasné vrcholy, a kdyby mi někdo řekl, že jde o zapomenutý klenot z 60. let, možná bych mu i věřil. Účast na festivalech v Benátkách a Torontu mi tak přijde zcela oprávněná a doufám, že Nabarvené ptáče úspěšně roztáhne světová křídla.

P. S. Jak podotýká zbytek redakce, ta grafika vážně mohla být lepší...

Nabarvené ptáče: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Tohle už funguje docela dobře. Stříhání na klavírní tón, postupné zahušťování atmosféry a náznaky dost nepříjemných věcí, které se ve filmu budou dít, už by mě do kina dokázaly dostat. Paradoxně je však problém upoutávky v tom, že je dost krátká. Minuta a sedm vteřin, z toho samozřejmě část titulky, nejsou dost na to, aby se jinak funkčně budovaná atmosféra dokázala člověku dostat pod kůži a dřív, než začne být naznačovaná krutost války a osudu hlavního hrdiny pořádně cítit ve vzduchu, celé to skončí. Technicky a řemeslně je to velmi fajn upoutávka udělaná podle západních vzorů, ale chtěl bych vidět víc. I když tvůrci traileru evidentně věděli, co dělali a výsledek víceméně funguje, doufám, že se objeví ještě jedna podobně dělaná upoutávka, která by měla ty klasické dvě a půl minuty a trochu ve všem přitlačila na pilu. Pak už fakt nebudu mít problém tomu tu čtvrtou hvězdičku dát. Tady však bohužel prostě není dost času na to, aby to fungovalo tak, jak by asi chtělo.  

Nabarvené ptáče: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

O tisíc procent lepší než plakát! Nabarvené ptáče se konečně představuje v upoutávce a díky bohu to není ostuda. Naopak mě hodně potěšilo, že se vsadilo na dost neotřelý koncept (tedy alespoň po zvukové stránce), což znamená, že Marhoul jen neslepil pár náhodných záběrů a neposlal to ven. Přehlídka hereckých detailů je naopak zcela smysluplná a provázaní s běžícím děckem skvěle pasuje k (hodně znepokojivé) polské předloze. Kdekdo samozřejmě řekne, že tam "nic není". Mně ale sázka na atmosféru sedla a doufám, že se s nějakým nápadem pokusí přijít i trailer.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace