Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Na západní frontě klid | All Quiet on the Western Front | 2022
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 28.10.2022
CZ premiéra: 28.10.2022
režie: Edward Berger
hrají: Daniel Brühl, Albrecht Schuch, Sebastian Hülk, Devid Striesow, Edin Hasanović, Anton von Lucke

Na západní frontě klid: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

OK, tak tohle vypadá na pořádný masakr. Nejen v zákopech, ale hlavně emocionální. Výjevy ze zákopů jsou bez nadsázky děsivé, ať už dojde na plamenomety, nepříjemně blízké setkání s tankem nebo jen prosté čekání na útok nepřítele. Tvůrci se evidentně nehodlají držet zkrátka a ukazují hrůzy zákopů bez příkras. Hromady mrtvol, zbytky oblečení, nekonečná armáda krys a postupně se měnící výraz hlavního hrdiny, jemuž z obličeje mizí naivita a nadšení a nahrazuje ho zoufalství, apatie a strach. Literární Na západní frontě klid je klasika, kterou zná nebo by minimálně měl znát každý a já zatím nevidím nic, co by naznačovalo, že tahle ambiciózní adaptace od našich sousedů dělala něco, co by slavné knize mohlo udělat nějakou ostudu. Jediné, co tak zamrzí, je fakt, že si to neužijeme na velkém plátně.  

Na západní frontě klid: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Aneb jak napsal Cival v naší interní diskuzi: „Kdybych neviděl logo Netflixu, tak bych se i těšil." Válečný román Na západní frotně klid je nesmrtelnou klasikou, která i po desítkách let má co říct a zajisté si zaslouží další silnou filmovou adaptaci. A teaser naznačuje, že by nám ji německá produkce mohla opravdu nabídnout. První ukázka totiž nabízí několik opravdu parádních výjevů, poutavý vizuál ve stylu úspěšného 1917 a na ploše dvou minut poměrně silnou atmosféru, která dokáže na film velmi snadno nalákat. Ano, naskládat za sebe u podobné žánrovky pár lákavých záběrů z válečné vřavy není možná zase tak těžké, zde ovšem vypadá materiál až nečekaně lákavě. Jenže, pořád je to Netflix, no. Musíme tedy doufat, že tohle si Němci pohlídají i přes nevalnou formu streamovací služby. Zvědavost ale rozhodně stoupá.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace