Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Na vlastní nebezpečí | 2007
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 24.01.2008
režie: Filip Renč
hrají: Jiří Langmajer, Filip Blažek, Miroslav Krobot, Václav Jiráček, Lucia Šipošová

Na vlastní nebezpečí: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Podobenství „vodní víly“, sex na poli a spousta smrtících hlášek v ukrutném podání hrstky vodáků, co to s výlety na vodě myslí zatraceně vážně – to je zevrubně shrnutá směs v minutě a půl čistého utrpení. Vynecháme už plivance na dostupnou kvalitu, která opravdu vypadá tak, jako by trailer někdo točil v kině (neexistuje snad nějaký originální master ze kterého se dá udělat alespoň průměrné video?), ale to, co se děje mezi „kapkami deště“ a probleskuje v Renčově vizi o čistém chlapáctví… to si prostě žádá komentář. Stačí se zastavit na libovolném místě a přesvědčit se, že to i tvůrci myslí zatraceně vážně a zjevně ten valící se průser zase nečují, zatímco se jim „hrdinové“ ve zpomalených záběrech a neskutečných slovních kreacích řítí do jakési pomyslné propasti. „Chtělas adrenalin? Tak tady ho máš.“ Jedna hláška za všechny, která shrnuje, co se má dít, ale asi zůstalo jen ve scénáři. A pak je tu třeba Miroslav Krobot (scéna s mapou), který trumfuje další divný typ ze svého hereckého portfolia a definitivně mě utvrzuje v tom, že tohle je buď nějaká hodně sofistikovaná recese, do které proniknu až později (příští měsíc, rok, dekádu) nebo se Renč zkrátka vydal špatnou cestou a je to zlé, moc zlé. Ba ne, nebojím se to říct – čiré peklo. Pořád je tu ještě možnost, že se s trailerem něco ošklivě pokazilo a Na vlastní nebezpečí jakýmsi zvláštním způsobem obstojí. Všem bych to přál, ale přestávám věřit.

Na vlastní nebezpečí: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

No ale, abychom to s tou chválou zase nepřehnali… Možná u nás ještě existují slušní režiséři, ale stále se nedostává chlapíků, co by se řádně blýskli na poli ukázek (u Renče to zamrzí dvojnásob potom, co ho vidíte na Nově hovořit o filmových ukázkách tak fundovaně). Ani dneska bohužel slunce nevysvitlo a po Dušanu Kleinovi jde pod naši nemilosrdnou gilotinu další tvůrce, který chtěl avizovat a „dráždit“. Podráždil, o tom žádná. Jeden záběr na české poměry překvapivý, zbytek záběrů (dva) úsměvný (ne v tom správném smyslu) až tragický. Konkrétně řečeno a popsáno - ošuntělý vandrák střílející z kalašnikova a ruka prosebně vztyčená k nebi s přáním záchrany. K tomu ambiciózní symfonie snažící se dohonit Froda i s jeho prstenem a otisknout do teaseru jakýsi velkolepě dramatický efekt. Myšlenka dobrá, ale provedení mrzké. Čtyřicetisekundový zpomalený trapas je navíc proložen dostatečně odpudivými titulky, aby odvál i poslední šanci, že byste se na takový film mohli těšit. Ehm, co máme za rok? Vážně tu nikdo nekouká na MTV a nemá to pořádně v oku?

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace