Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Na vlásku | Tangled | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 24.11.2010
CZ premiéra: 27.01.2011
režie: Byron Howard, Nathan Greno
hrají: Zachary Levi, Mandy Moore, David Cross, Donna Murphy, Jason Alexander

Na vlásku: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Ano, duro, všichni filmoví Flynnové jsou zákonitě boží. Jen tenhle ale má taky božího koně! I mezinárodnímu traileru Tangled totiž vládne nekompromisní bělouš, kvůli kterému prostě v lednu půjdu do kina. Film díky němu získává náboj disneyovky, ve které se zvířata zase jednou pořádně utrhnout ze řetězu, a zbytek traileru přímo křičí "moderně laděná pohádka, která bude krom romance sázet hlavně na adrenalin". Právě toho je v novém sestřihu dostatek, a vedle něj se do popředí konečně tlačí i princezna, která se zatím držela trochu v pozadí. A je celkem fajn. Otěže však v rukou i nadále drží Zachary "Chuck" Levi, jenž sice krade hlášky z Batman začíná (no dobře... asi ne), ale nikdy mu nedochází elán zběsilého smolaře. Scénu za scénou se tak proplétá zatím nejpohádkovější ze všech upoutávek, přičemž opět vykoukne pár nových fórů a pěkných záběrů. Na čtvrtou hvězdu bych to sice neviděl, Tangled ale nadále vypadá jako energická dobrodružná blbina, se kterou snad u Disneyho nemůžou udělat krok vedle.

Na vlásku: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Ano, minule to bylo vtipnější (variace na „vlasový útok“ z Nenávisti vládne). Ano, v mnoha scénách je to těžce nepůvodní (může být něco provařenější než psanec rozčilující se nad svým mizerným portrétem na „wanted posteru“? – no, vlastně ano, psanec láteřící na nedostatečnou výšku odměny za svou hlavu). Gagy se zoolanderovským výrazem Magnum č. 5 a různým padáním a vrážením do věcí mě opravdu neberou a kvalitu animace vyzdvihovat nehodlám, považuji ji u Disneye za samozřejmost. Přesto vypadá Na vlásku sympaticky a, co je důležitější, ten trailer je prostě prvotřídní práce. Hudební přechody z pop-rocku do symfonické epiky a zpátky (a zpátky) nemají nejmenší chybičku. Ten jeden hardrockový riff uprostřed pádu s koněm ze skály je jedním z důvodů, proč nepůjdu pod 4*. Střih a některé přechody mezi záběry, očividně vytvořené výhradně pro trailer, jsou špičkové. Zkrátka a dobře, přestože mě film jako takový stále kdovíjak neláká, upoutávka mě dokonale baví svým řemeslem, díky některým nápadům povýšeným vysoko nad rutinu.

P.S.: Můžete nemít rádi hrdinu, který se jmenuje Flynn? Viď, Karle?

Na vlásku: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Je to laciné a nikterak zázračné, zároveň ale svižné a vtipné. Copak to je? Kupodivu nová disneyovka, která vyráží do boje s klasickými proprietami a nestárnoucí peckou od Pink. Teaser Tangled zatím nepředstavuje nějakou velkolepou lovestory, ale spíš chudou pohádku o tom, jak se budou dva lidé a dvě zvířata potloukat po jednom lese. Absence zalidněnějších scén anebo něčeho jinak lákavého je docela neobvyklá, vyvažuje ji však těch pár povedených fórků, které se do teaseru dostaly. Ne, mlátící vlasy to ještě nejsou, ale jakmile do hry vstoupí přísný chameleon, nebo se zjeví vysmátý kůň, lehké cukání koutků snadno přechází v širší úsměv, za který se vůbec nemusíte stydět. Ano, jsou to ta stokrát provařená blbnoucí zvířata, ale v rámci téhle dvouminutky fungují. Dobře to šlape i seriálovému Chuckovi (Zachary Levi), který musí hlasově utáhnout prakticky celou upoutávku, a přestože ze sebe nesype nějaké zázračné bonmoty, princ v jeho podání vypadá jako správný sympaťák, se kterým by se nějaká ta hodinka a půl určitě přežít dala. Teď jen trefit ze řetězu utrženou princeznu, a možná nás čeká pěkná disneyovka, která asi neoslní, ale zábavná by být mohla.

Na vlásku: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Milovníci pohádek, nastražte uši. Do kin se totiž chystá Rapunzel, lehce zvrácený výmysl bratří Grimmů. Sličnou princeznu, jíž zlá čarodějka ve dvanácti letech zavřela do věže, nám prý Disneyovci ukáží v cool barvičkách, které jí budou závidět i Snyderovi soví kamarádi. A vybaví ji líbezným hláskem Mandy Moore. No, to je všechno moc fajn, ale protože se projekt právě složitě piluje pro listopadovou premiéru, v teaseru si užijete maximálně to druhé. Tangled se v první půlminutce zmůže na jeden naporcovaný záběr na onu věž a lehce zmatené preview děje, ze kterého příběhu neznalí asi moc nepoberou, co se bude dít. Rapunzel si vyšlechtila super vlasy, které není radno stříhat, a všechno ostatní se brzy dozvíme? Nuž dobrá. Ale vážně to nešlo na DVDčku Princezny a žabáka sdělit o něco lákavější cestou? Alespoň že v pozadí útočí na divácké smysly povědomá hudba, kterou ti pozornější určitě identifikují jako podkres teaseru na potterovské Relikvie smrti. Dá kvůli němu ale někdo druhou hvězdu?

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace