Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Na hraně zítřka | Edge of Tomorrow | 2014
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 06.06.2014
CZ premiéra: 05.06.2014
režie: Doug Liman
hrají: Tom Cruise, Emily Blunt, Bill Paxton, Charlotte Ray, Jonas Armstrong

Na hraně zítřka: Finální trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Koukejte jen na vlastní nebezpečí! Ne že by finální trailer Na hraně zítřka vyloženě spoileroval, pokud se ale chystáte do kina, odhalí vám toho zbytečně moc. Zabíhá totiž k emocionálnějším zákrutám, kterými se musí Tom Cruise a Emily Blunt prostřílet, přičemž ukazuje i pozdější části filmu. Překvápka se zoufalejším lámáním chleba přitom téhle sci-fi nadmíru prospívají a dělají z ní něco víc, než jen tupý akční výplach. Plné přilnutí k postavám si tak klidně šetřete, už tady je ostatně cítit, jak moc funguje. Poslední trailer sice nepřekonává ten IMAXový, na to mu chybí ladnější přechod v půli a silnější finální gradace. I tady se ale prezentuje prvotřídní popcornová podívaná, jejíž příslib se naštěstí vyplnil. Nenechte si ji ujít!

Na hraně zítřka: IMAX trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

NO KU*VA!!! Tohle tak strašně rve koule, že se na to bojím podívat podruhý, aby to mrazení nebylo pryč. V minulých týdnech nás nadchly trailery X-Menů, Godzilly nebo Planety opic, osobně mi ale nikde nespadla čelist tak jako tady. Přitom je to jen další upoutávkový pohrobek Počátku, který je však dovedený k brutální dokonalosti a narvaný lahodným akčním materiálem. Ano, možná jsme toho viděli až příliš. Cruiseův dokola umírající loser, ze kterého se pomalu stává nezastavitelný vražedný stroj, ale prostě člověka vtáhne, rozmixuje mu smysly na kaši a pak ho zase vyplivne zpátky do reality. Samozřejmě s jedinou myšlenkou: Ať už je to proboha tady!

Na hraně zítřka: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Svižná paráda, které překvapivě nechybí ani humor. Na hraně zítřka by klidně mohlo sázet na akční maglajz, druhý trailer se ale kupodivu vydává opačným směrem. Samozřejmě v něm nechybí řada lákavých opulentních záběrů. V popředí ale nestojí efektní destrukce, nýbrž Tom Cruise, Emily Blunt a vztah mezi jejich postavami, na jehož vykreslení upoutávka obětuje až neobvyklé množství času. Bohatě se jí to ale vyplácí, jelikož film prezentuje jako osobitý příběh o vyvoleném vojenském duu, než aby se servíroval tradiční sci-fi výplach. Zaháčkování je tu zkrátka o úroveň propracovanější, a jelikož probíhá za přítomnost spousty prvotřídního materiálu, není snad příliš kacířské vytáhnout z ošatky pátou hvězdu. V Limanově novince je totiž cosi podmanivého, a pokud bude finální produkt z poloviny tak dravý, máme se rozhodně na co těšit.

Na hraně zítřka: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

A pořád je to náhul. I když tu máme vlastně repete prvního traileru, jenž byl pro potřeby prezentace na britských ostrovech obrán o pár momentů a naopak některými záběry obohacen... Furt mu to ovšem náramně šlape. Gradace je perfektní a žene efektní trikovou show do maxima. Tvář Toma Cruise samozřejmě naznačuje, že tohle nebude nic filosofického, ale spíš cool repetetivní jízda, kdy si opakovaně užijeme explozivní válečnou rachotu. V takhle dravém podání od režiséra Douga Limana mi to ale rozhodně sedí - pokud tedy veškeré trikové kejkle a akční nášleh nepokryjí právě jen řízné upoutávky. 

Na hraně zítřka: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Tom Cruise v další akční sci-fi? Sem s tím. Obzvlášť v tak rozmáchlé podobě, že to z invaze v Normandii dělá malou plážovou potyčku. Edge of Tomorrow sice kdekdo odsoudí už na základě zápletky, která logicky připomíná všechny filmy, co kdy s úspěchem použily trik opakujícího se dne. Jenže v žádném se hrdina nevydával do takhle našlapané akce, což je největší výhoda, ale i slabina téhle velké blockbusterové naděje. Jakto? Inu, dokud Tom pobíhá v mechsuitu, je to lahoda. Veškeré scény mimo bojiště ale do kina moc nelákají, takže se trailer pravidelně rozsvěcí a zase zhasíná stejně jako světýlka na všem novém vánočním stromku. Ještě že sem skvěle pasuje Emily Blunt a střihač graduje jako smyslů zbavený. Minimálně do premiéry tak budeme moct žít v dojmu, že Liman po letech zase přijde s něčím peckoidním.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace