Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Myši patří do nebe | 2021
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 07.10.2021
režie: Jan Bubeníček, Denisa Grimmová
hrají: loutky s chloupky

Myši patří do nebe: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Už víme, že s trochou snahy se i u nás dá natočit hraný film světových kvalit. S animáky je to však složitější a sází se tu spíš na osobitost a originalitu, což samozřejmě není špatně, ale když se někdo vydá do souboje s Disneym a s Pixarem, skončí to Kozím příběhem, což reálně nikdo nechce. Jenže Myši patří do nebe naznačují, že by se to mohlo změnit. Upoutávka totiž láká na příjemně klasický animovaný film s jistými komerčními ambicemi, což v tomhle případě myslím jako pochvalu. Ono to totiž vypadá fakt dobře a jako něco, co bych chtěl stoprocentně vidět. Funguje tu humor, takové to servírování „správných hodnot“ tu působí přirozeně a uvěřitelně, takže děti by si z kina mohly něco odnést a rodiče nebudou mít pocit, že jim potomky z plátna někdo buzeruje, a celé je to sympaticky roztomilé, vtipné i napínavé. Navíc reakce z festivalů mluví o tom, že Myši patří do nebe se skutečně povedlo, takže šance, že u nás vznikl opravdu dobrý animák přinejmenším evropských kvalit, je docela velká. Kdyby mi tohle někdo tvrdil před půl rokem, vysmál bych se mu. Po reakcích a téhle upoutávce se ale regulérně těším do kina.  

Myši patří do nebe: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Výtvarná stránka je fanastická. A vidět tyhle postavičky v pohybu v náramných kulisách je čistá radost. Myši patří do nebe navazují na českou loutkářskou tradici v zatraceně moderním hávu, který ne nadarmo evokuje i globální pecky jako Fantastický pan Lišák. Je jen škoda, že první celistvá upoutávka vůbec nevtáhne do příběhu filmu a halabala za sebe řetězí sympatické výjevy a nicneříkající scény, takže ten lahodně vyhlížející materiál úplně netrefí na komoru. Myši patří do nebe mají nicméně aktuálně parádní rating 84% na ČSFD a v kapse už dvě ceny z Anifilmu, takže si lze dost snadno představit, že za trochu neprůrazným trailerem se skrývá čistá animovaná lahůdka, o x levelů výš než všechny Kozí příběhy. 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace