Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Muzzikanti | 2017
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 02.03.2017
režie: Dušan Rapoš
hrají: Pavel Kříž, Michalina Olszańska, Martin Dejdar, Maroš Kramár, Sara Sandeva

Muzzikanti: Recenze


ikona
Rimsy
Komedie plná legrace a písniček. Jo... šel na ní Rimsy. 

Je to tu. Další z letošních vrcholů tuzemské kinematografie dorazil do kin a vzhledem k trochu děsivé trailerové kampani (a ještě mnohem děsivějšímu mulletu Pavla Kříže) byla očekávání proklatě nízko. A když chvíli po začátku uslyšíte transcendentální moudra jako „Andělovi můžeš zlomit křídla, ale neodnaučíš ho létat,“ tak s jistotou víte, že je zle. Už skladba tvůrců, kteří se na tomhle výtvoru podíleli, nebudí velkou důvěru, ale projděme si je jednoho po druhém.

Pod scénářem je podepsaný skorojmenovec kolegy Shushiky Petr Šiška, tvář řady kontroverzních televizních projektů a důležitá osoba na poli hudby. Scenáristicky se ovšem jedná o jeho prvotinu, což je na výsledku dost vidět.  Psát o tématu, jemuž člověk rozumí, je samozřejmě velmi moudré, ale minimální zkušenosti se stavbou příběhu a vykreslováním smysluplných postav se bohužel ukazují až příliš. Spousta linek vyšumí do ztracena, nepřehledně se mezi nimi přeskakuje a většina není rozumně vypointovaná či ukončená. To vás po zhlédnutí traileru sice nepřekvapí, ale je to opravdu tak.

Režisér Dušan Rapoš, duchovní otec Fontán pre Zuzanu, který si na režijní stoličku skoro dekádu neusedl, chabý scénář rozhodně nezachrání. A písně z dílny Leška Wronky jsou nudné a prachbídně obyčejné, což je u hudebního filmu docela tristní.

A o čem to tedy vlastně je? Patrik Děrgel hraje mladého, nadějného muzikanta, kterému se podaří rozpadající kapelu udržet pohromadě jen díky smlouvě s vyžilým discokrálem. Tahle postava si říká Michael Boss, za což budete cítit podivný pocit trapnosti pokaždé, když to jeho představitel Martin Dejdar zdůrazní. Dejdar, Děrgel a kapela se brzy ocitnou v beskydských chatkách, kde nahrávají jednu pecičku za druhou. Do toho se motá (doslova) vzpomínaný Pavel Kříž jako vyžilá rocková legenda, soužená směšně vypadajícími záchvaty, bubnující kněz Norbert Lichý a pár kočiček v čele se Sarou Sandevou a hlavně Michalinou Olszańskou, která se loni skvěle uvedla jako Olga Hepnarová. Těžko říct, co tu tolik použitelných tváří dělá, ale hraní smysluplných rolí to bohužel není.

Třinecký patriot Šiška situoval dění do beskydského skanzenu a odkazů na slezskou kulturu je až až. Od zbytečného camea Jarka Nohavici přes bodré (a nepřekvapivě otravné) účastníky folklorních festivalů až po neutuchající přísun alkoholu, jemuž všechny postavy tak holdují. U lihovin a oblečení si také nejtrapněji budete všímat product placementu, standardního nešvaru naší komerční produkce, který nesmí chybět ani tady. Doufám, že se film díky reklamě a až idylickému vykreslení severomoravského regionu alespoň vyplatil, jinak je to všechno ještě smutnější. A už tak to není moc veselé.

Michael Boss je jednoznačným odkazem na Michala Davida, což by z Muzzikantů mohlo dělat sžíravou satiru, nekompromisně tepající do kalných vod tuzemské pop music. Takhle to ovšem nefunguje. Atmosféra je výrazně nevyrovnaná a dramatické chvilky mezi znepřátelenými postavami se i v rámci jedné scény často promění v rozverné vtipkování. Kvůli tomu vlastně celou dobu nechápete, co se tam děje a ani vás to nezajímá. O to víc děsí téměř dvouhodinová stopáž, jež prostě neplyne. Jak by taky mohla, když jsou herci očividně chabě vedeni chabým scénářem a za zvuku chabých písniček. Prostě za málo peněz až příliš mnoho té české muzziky.

Verdikt

avatar2/10

Rimsy

Jako podobenství o prohnilosti tuzemského hudebního průmyslu Muzzikanti nefungují, stejně jako odlehčená romantická komedie s písničkami. Nefungují totiž nijak. Ale přežijete je, a to se taky počítá, no ne?


Podobné filmy


Hodnocení čtenářů

 • avatar3/10

  Revan

 • avatar6/10

  Snura

 • avatar2/10

  the dark knight

 • avatar3/10

  Nexus6

 • avatar1/10

  malylada

 • avatar1/10

  kolemjdouci

 • avatar1/10

  CAPS_LOCK

 • avatar10/10

  flukas

 • avatar9/10

  sdfghjk

 • avatar1/10

  rublik05

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace