Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Muži v naději | 2011
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 25.08.2011
režie: Jiří Vejdělek
hrají: Jiří Macháček, Simona Stašová, Petra Hřebíčková, Bolek Polívka

Muži v naději: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Ačkoli člověk podle názvu tuší spíš pokračování Mužů v říji, ve skutečnosti přichází „chlapská“ variace na Ženy v pokušení. Nový film Jiřího Vejdělka je už na první pohled odsouzen k vysokým vejdělkům (laciné a neoriginální, já vím, ale opět to pasuje). Především proto, že výše uvedený přívlastek „chlapská“ opravdu patří do uvozovek. Hrdiny jsou sice zástupci ošklivější části lidstva, ale přesto je jasné zaměření na ženské publikum. Chlapi jsou prostě srandovní. Nebo se chovají jako prasata. A to je taky (v tomto pojetí) srandovní. Na české poměry mimořádně zručně komponovaný trailer představuje solidně fungující situace od „mudrlantského hláškování“ až k házení se o podlahu, navíc srozumitelně naznačuje vývoj zápletky a v závěru se dokonce pokouší o něco jako akční koláž. A hlavně sází na jistoty – možná trochu okoukané, ale přesto superhvězdné obsazení jako obvykle doplňuje sexy dovoz zpoza Moravy, tentokrát slovenská Maďarka Vica Kerekes. Good job.

Muži v naději: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Má to nápad, má to ženštinu v rudých šatech a hodně záběrů na její pozadí, má to Bolka Polívku a Jiřího Macháčka... A přesto se nemůžu zbavit dojmu, že tenhle teaser příliš nefunguje. Ano, jasně vám sdělí, že se do kin chystá nový film Jiřího Vejdělka. Celou minutu se ale budete divit tomu, že tenhle tah na první signální nepůsobí ani příliš sympaticky, ani příliš sexy, ani příliš vtipně. Netuším, jak je to možné, ale přestože je český teaser s jednou ucelenou scénou mnohem vítanější, než kdybychom zase dostali sérii nesouvisejících záběrů na slavné herce, tendenci jít na tři hvězdy opravdu nemám. Vůbec ve mně totiž nevzbudil potřebu tenhle film vidět, ačkoliv jsem si většinu předchozí Vejdělkovy tvorby bez problému užil. Je chyba ve výběru prsaté divy? Jde o to, že Polívka a Macháček spoléhají na akorát na svoji "screen presence, která v tomhle případě není nijak úchvatná? Anebo je celá idea zabitá svojí přílišnou umělostí? Nevím, nejspíš je to všechno zmíněné dohromady. Každopádně tedy dvě hvězdy, ačkoliv někteří možná půjdou výš.

© copyright 2000 - 2021.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace