Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Muži v černém | Men in Black | 1997
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Barry Sonnenfeld
hrají: Tommy Lee Jones, Will Smith, Linda Fiorentino, Vincent D'Onofrio, Rip Torn

Muži v černém: Blu-ray


ikona
st39.6
 

V komentářích k DVD a traileru už bylo řečeno to nejdůležitější, takže mi zůstal prostor vyřádit se v ostatních částech recenze. Ale nedá mi zopakovat, jak spolehliví agenti zábavy Muži v černém jsou. Ukecaný Will Smith a jeho pravý opak (úplně ve všem;) Tommy Lee Jones tvoří perfektní dvojku typického buddy-movie, které Sonnenfeld navíc pojistil usazením v žánru sci-fi. Taková podívaná nemůže se solidním rozpočtem zklamat, takže není divu, že se Muži v černém dožili i o něco slabší dvojky. První díl je každopádně nesmrtelný, jedenáct let oťukávání televizních vln a několik re-edic dokázalo, že diváci mají o humor s lovci šmejdu z vesmíru neustále zájem. Aby ne, triky jsou pořád velmi solidní a hlášky jen tak neoschnou. Ať už v originále, nebo s naším dabingem, který se na rozdíl od některých DVD na BD dostal. Takže ano, "S.p.v.p." je přesně na svém místě.

Na svém místě je i většina bonusů převzatá z předchozích DVD edic. Pro konkrétnější popis si můžete skočit do vedlejší rubriky, takže jenom krátce - vystřižené, nepovedené a alternativní scény, všechny trailery (ke kterým přibyl Hancock a Blízká setkání třetího druhu), komentáře, původní Pohled za kulisy, stejně jako novější promo filmy o filmu. Storyboardy doplňují animace toho, jak se všelijaké příšery během produkce transformovaly (aneb z fleku na papíře přes podivnou loutku až k odpudivému švábovi z jedniček a nul), galerky zas hudební video (kde jsou ty časy, kdy Smith křižoval českou hitparádu!). Nemáte dost? Tak si skočte do interaktivní části disku.

Sonnenfeld vám tu dokonce dovolí stát se jeho dvorním střihačem. Stačí vzít do ruky ovladač a u vybraných scén můžete změnit úhly kamery (pro každý záběr jsou přichystané alespoň tři). Výsledný sestřih si pak můžete pustit v kuse. Sonnenfeld ale hned v úvodu lišácky dodá, že to stejně udělal nejlépe, jak to jen šlo, takže váš výsledek bude v každém případě horší. Má pravdu. Ale sranda je to dobrá. Mnohem zábavnější je však (teď už se dostáváme do bonusové části, kterou jinde než na Blu-rayi nenajdete) Frank jako vykladač budoucnosti. Posadí se doprostřed místnosti a vy si můžete kliknout, zda chcete slyšet o svém zdraví, úspěchu v práci nebo třeba štěstí v lásce. Ale musíte to z něj ždímat, protože vás v každém případě na první pokus odbyde nějakou suchou hláškou. Po chvilce Frankova remcání nakonec dojdete k závěru, že se od něj nedozvíte vůbec nic (já vím, bystřejším to dojde hned na začátku;), ale jelikož má přichystanou jinou odpověď i na několikátý pokus, na chvíli vás tenhle čiperný hafan zabaví.

Zabavit by vás mohla i trivia game. V rámci single-playeru si tu nastavíte počet otázek a pak už stačí jenom odpovídat (pozor, kdyby vám otázky mizely před očima, je to dané časovým limitem ... taky mi chvíli trvalo, než jsem si to uvědomil;). V single-playeru to není taková zábava (i když jsou otázky občas pěkně těžké), takže je lepší zkusit multiplayer. Váš přehrávač musí podporovat profil 2.0, abyste ho mohli zapnout a novou mašinku se kvůli tomu asi kupovat nevyplatí. Ale když už to zkusíte, můžete se utkat buďto s vícero dicáky najednou, nebo se rovnou zařadit do šampionátu. Osobně jsem vyzkoušel jen hru proti jednomu člověku, ale podezírám ho z toho, že byl pod vlivem drog. Na většinu otázek odpovídal úplně zcestně, takže jsem vyhrál ne celé čáře (ano, cítím se teď skvěle;).

Poslední funkcí Blu-raye je BD-Live, tedy jakési připojení k portálu, odkud můžete stahovat další materiál (většinou trailery, u některých filmů ještě další dokumenty atd.). Muži v černém jsou první evropský disk obdařený touto funkcí (v Americe byly první disky s War, Walk Hard a 6.dnem) a ano - BD-Live funguje i u nás v Čechách. Jeho načítání je ale zoufale pomalé a s obsahem se to nemá o moc líp. Najdete tu trailery na starší filmy (což pro čtenáře MovieZone není nic zajímavého) a tím to zatím hasne. Snad ještě Sneak Peek Hancocka, což je ale převlečený teaser (ten samý jako na disku, zrada!). Stahování trvá dlouho, odezva je pomalá, prostě technologie v plenkách. Alespoň si tu můžete vyplnit dotazník, jaké typy funkcí byste v budoucnu u BD-Live preferovali (je tu i možnost dodatečně stahovatelných titulků!).

Prezentace je jinak přesně taková, jakou byste od jedenáct let starého filmu čekali. Muži mají problémy obzvlášť v černém: noční scény tomuhle Blučku vůbec nesluší. Barvy tu působí vybledle a nepřirozeně, detail se často ztrácí ve změti šumu a velmi silného filmového zrna. I ve světlejších scénách MIB působí trochu hruběji, než jsme z DVD zvyklí, uhlazený projev si transfer schovává jen pro ty nejsvětlejší scény (tedy hlavně prostředek filmu, kde obraz neskutečně omládne). nicméně oproti oběma DVD edicím je to ohromný skok a i když se sem tam objeví dokonce nějaká ta špína (s čištěním se u Sony nepárali, asi použili starší digitální kopii), s přimhouřeným očkem vypadají lovci šmejdu z vesmíru opět skvěle. Nové technologie jim prostě sednou.

Obraz: 1,85:1  :: 1080p (AVC MPEG-4)
Zvuk: Dolby TrueHD 5.1 - anglicky, Dolby Digital 5.1 - česky
Titulky: české...
Datum vydání: 09 .06. 2008
Cena:  799,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace