Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Muži, kteří nenávidí ženy | The Girl With Dragon Tattoo | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.12.2011
CZ premiéra: 12.01.2012
režie: David Fincher
hrají: Rooney Mara, Daniel Craig, Stellan Skarsgard, Robin Wright, Embeth Davitz

Muži, kteří nenávidí ženy: Osmiminutové preview


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Takže aby bylo jasno: Nikoho nenutíme a sami do to nejdeme. Ale kdo se chce podívat na svého času velebené a z části traileroidně koncipované osmiminutové preview Fincherova fláku, má šanci. Určitě to bude stát za to... alespoň těm, kdo nejdou najisto do kina...

 

Muži, kteří nenávidí ženy: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Pořád mi to zní jako notně promarněný trailerový potenciál… Ten filmový naštěstí ne. Víru ve Finchera a spokojenost s castingem jsem už důkladně ventiloval ve skalpelu, a když člověk vidí jízdu na motorce, bitku v metru nebo polehávání Lisbeth s Mikaelem v posteli, nemůže snad nic namítat. Platí to myslím i pro čtenáře, jimž postavy doslova odříkávají linky z knihy (i dikce Christophera Plummera je přesná). Špičkový materiál ale na prvotřídní prezentaci momentálně čeká. Což o to, podkresový song je přítulně temný. Jenže ukázka v úhrnu působí, jak kdyby ji někdo přehrál u jukeboxu, z nějž tak trochu samovolně uniká atmosférická píseň, po níž se večer zamlží a poslední pivo náležitě zhořkne. Má to něco do sebe, ale klidně by šlo ještě o třídu přitvrdit. Přál bych si pořádný finiš kampaně, kdy materiál tvůrci znovu vezmou do pracek a zkusí ho uchopit napotřetí úplně jinak – klidně tentokrát podle těch nejprovařenějších trailerových klišé.

Muži, kteří nenávidí ženy: Čtyřminutový trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Pro Davida Finchera trailerové hranice nikdy neplatily. Originální a úderné teasery u jsou u něj na denním pořádku a třeba upoutávka na jeho poslední film byla sestříhaná na jediný hudební podkres (aneb The Social Network člověk z hlavy jen tak nedostane). U Mužů, kteří nenávidí ženy, už stihl uplatnit to první. A teď uhýbá z obvyklé cesty dalším nečekaným krokem. Regulérní trailer jeho novinky má totiž celé čtyři minuty, během kterých jste vybídnuti k úplně jasnému úkonu. Máte se dokonale zažrat do materiálu, který Fincher protkl pro něj netradiční skandinávskou civilností. Znalci předlohy či švédské verze filmu možná budou jen porovnávat, a porovnávat, a porovnávat... Všichni ostatní ale mohou provést učebnicový ponor do látky, která na první pohled vypadá skoro až tuctově, abyste s každou přibývající vteřinou čím dál víc tušili, že se ve výsledném filmu budou dít mnohem drsnější věci, než jsou nabídnuté tady. Je to skoro až hmatatelné dráždění, které ale nikdy nezajde dál, než by mělo, a i přes lehce přepálenou stopáž plní svůj úkol na... solidní čtyři hvězdy.

Pod možností Stáhnout link na HD stream od Applu.

ROZBOR UPOUTÁVEK ZDE

Muži, kteří nenávidí ženy: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Člověk skoro doufá, aby už ho David Fincher přestal překvapovat. Venku je krásně, poslední víkendový den se pomalu přehoupává přes druhou polovinu a místo slunění na verandě, u vody, nebo jakéhokoliv provětrávání šunek, člověk sedí nad počítačem a pořád dokola hltá minutu a půl dlouhý teaser. Nic se v něm neříká, vlastně se z něj nic nedozvíme, ale splňuje to nejdůležitější: Upozorňuje nás, že ta dívka přichází. V totálně epileptickém, ale přece přehledném střihu se skrývají záběry, které slibují hodně depresivní podívanou a kdyby ty za Finchera nevypovídaly, pro jistotu nám TO.VLEPTÁ.DO.PAMĚTI.OBŘÍ.GRAFIKA. Na Vánoce se nebudeme usmívat u rodinných komedií, budeme trnout hrůzou nad novou adaptací Larssonovy trilogie. Teaser s originálním střihovým konceptem by každopádně byl poloviční, kdyby na jeho pozadí neválel Trent Reznor. Pro toho byla očividně spolupráce s Fincherem u Social Network jen prvním krůčkem. Jako by byl teprve teď naplno rozeběhnutý, Zeppelini totiž snad nikdy nezněli tak stylově, jako v jeho cover-verzi s Karen O.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace