Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Muž, který zabil Dona Quijota | The Man Who Killed Don Quixote | 2018
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 05.07.2018
režie: Terry Gilliam
hrají: Jonathan Pryce, Adam Driver, Olga Kurylenko, Stellan Skarsgård, Jason Watkins

Muž, který zabil Dona Quijota: International trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Imaginárium Dr. Parnasse mě moc nebavilo a Zero Theorem jsem úplně minul, tohle ale vypadá jako starý dobrý Gilliam. Ano, ten Gilliam, co nám dal Krále rybáře nebo Dobrodružství Barona Prášila, tedy příběhy lehce pomatených sympaťáků, jimž kralují praktické efekty. Nebudu tady znovu vysvětlovat, co všechno už Muže, který zabil Dona Quijota stihlo potkat. Produkční trable jsou totiž konečně minulostí, a pokud Gilliam vyhraje soud o distribuční práva (to prokletí fakt nekončí...), budeme na konci května vědět, zda se to mnohaleté úsilí vyplatilo. V Česku si pak Gilliamovu novinku dopřejeme v červenci. A přestože by se mezi nejočekávanější bijáky roku asi nedostala, i nový trailer láká na poctivou filmařinu, která si zaslouží spoustu festivalové slávy.

Muž, který zabil Dona Quijota: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Trvalo to čtvrt století, než se konečně zhmotnil Gilliamův vysněný projekt. A upřímně řečeno si nejsem jistý, jestli je to dobře. Ta báje o nedokončeném díle mistra, kterému se věc rozpadla pod rukama a on už přestal bojovat a radši si film odehrál sám ve své vlastní geniální mysli, totiž fungovala beze zbytku. Hlavně díky skvělému dokumentu Ztracen v La Mancha. Reálný film tak dobře fungovat nebude, už proto, že z něj zmizel devadesátkový Johnny Depp a nahradil ho Adam Driver, a taky kvůli tomu, že Gilliam už přeci jen není na vrcholu sil a tohle vypadá jako celkem střídmý rej jeho autorských radostí a slabostí. V zásadě nic význačného. Nechci brát fandům nadšení a entuziasmus, ale přelít údiv z opravdového vzniku odkládaného projektu v nadšení z mistrovského snímku asi snadné nebude. 

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace