Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Můj Vůdce: Skutečně skutečná skutečnost o Adolfu Hitlerovi | Mein Führer - Die wirklich wahrste Wahrheit über Adolf Hitler | 2007
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 13.09.2007
režie: Dani Levy
hrají: Helge Schneider, Ulrich Mühe, Sylvester Groth, Adriana Altaras, Stefan Kurt
 

O FILMU

Adolf Hitler byl bezpochyby člověk, který se nesmazatelně zapsal do lidských dějin. Netalentovaný malíř, talentovaný diktátor a součást učebnic dějepisu. Nebýt jeho, bylo by tu dnes o pár milionů lidí víc a o pár parádních válečných filmů méně. V Německu si ale asi někdo řekl, že tenhle mrňavý majitel divného kníru a ještě divnějšího mozku by se měl vrátit zpátky alespoň ve filmové podobě a jelikož těch vážných filmů už bylo dost, je čas na komedii. Mein Führer - Die wirklich wahrste Wahrheit über Adolf Hitler, volně přeloženo asi jako Můj vůdce - Nejvíc pravdivá pravda o Adolfu Hitlerovi – nás nechá nahlédnout za pomyslnou oponu a ukáže nám život vůdce v té skutečné podobě. A hezký pohled to nebude. Když se tvůrci rozhodli, že budou ve filmu zesměšňovat Adolfa Hitlera a jeho činy, vstoupili bezpochyby na hodně tenký led. Podobných filmů už tu pár bylo, ale nevzpomenu si ani na jeden, který by vznikl přímo v Německu. Komedie našich západních sousedů většinou nepatří mezi příliš povedené a těžko říct, jestli tento svérázný životopis bude tou výjimkou, která potvrzuje pravidlo. Zatím je jisté jen to, že váleční veteráni budou psát petice a v jejich řadách přibude infarktů. Jestli ale bude Mein Führer - Die wirklich wahrste Wahrheit über Adolf Hitler dobrý film, nebo půjde jen o mizerný film operující s kontroverzním tématem, to se zatím dá říct jen těžko.

FOTOGALERIE

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se