Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Mrazivá past | The Ice Road | 2021
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 25.06.2021
CZ premiéra: 15.07.2021
režie: Jonathan Hensleigh
hrají: Liam Neeson, Laurence Fishburne, Benjamin Walker, Amber Midthunder, Marcus Thomas

Mrazivá past: Recenze


ikona
Spooner
Herecký sympaťák stále neřekl ne akčním rolím. A bohužel si mezi nimi vybírá čím dál hůř. 

Kdybych měl jmenovat herce, jehož kariérní směřování mě v posledních letech mrzí nejvíc, je to právě Liam Neeson. Ten sice minulou dekádu nakopl svou kariéru coby nečekaný charismatický drsňák v akčňácích, jenže se do této role zaškatulkoval až příliš a i přes své mediální sliby, že už se k bouchačkám nevrátí, od nich stejně nedává ruce pryč. Bohužel už však s nimi neplní kina, ale objevuje se v čím dál lacinějších a pitomějších produkcích typu Pro balík prachů či The Marksman. Ano, do céčkového dna Bruce Willise je cesta naštěstí ještě hodně daleká, i přesto každý tak nějak ví, že Neesona je pro podobné filmy prostě škoda. A Mrazivá past je dalším ze snímků, u nichž si to divák bolestivě uvědomí.

Jako v případě některých hercových předchozích kousků, i tentokrát bude hlavním hrdinů docela zima. V jednom z dolů v odlehlé části Kanady totiž dojde k sesuvu půdy a skupina horníků je uvězněna uvnitř. Zachránit je může jen vybavení, která má doručit tým kamioňáků dosti nebezpečnou cestou přes zamrzlé vody, jež ovšem už začínají postupně tát. A mezi neohroženými hrdiny je právě i postarší Brian se svým nemocným bratrem, šéf výpravy Goldenrod či mladá rebelka Tantoo, která má v dolech svého bráchu. Čas na záchranu se neúprosně krátí a v cestě jim nestojí jen příroda. Brzy totiž zjišťují, že někteří zlí lidé nechtějí, aby k dolům s cenným nákladem vůbec dorazili.

A co to budeme prodlužovat, Mrazivá past je opravdu nenáročným béčkem, které nebude svou logikou mezi konkurencí zrovna nejostřejší tužkou v penále. Děj sice neúprosně pádí vpřed, pořád se tu něco děje a dalo by se říci, že má tahle cesta kamionů celkem drajv, díky níž se divák nemá moc kde nudit a těch necelých 110 minut uteče docela rychle. Jenže to, co se ve stopáži občas děje, už tak veselé není. I když se snaží být film svižnou podívanou, Jonathan Hensleigh na to režijně nemá a servíruje naprosto rutinní, a vlastně až televizní podívanou. Což u tvůrce, jenž před lety rozesmával nechtěně svět svým komiksovým Punisherem s Thomasem Janem asi není úplně překvapení.

Akčním scénám na ledě i mimo něj chybí náboj, postavy se častěji chovají pitomě než logicky a děj je samozřejmě totálně předvídatelný, nezajímavý a také trochu úsměvný. A když už si divák myslí, že to začne být určitá scéna zábavná, objeví se odporné digitální triky, po nichž máte chuť propláchnout si oči savem. I když má novinka díky tomu své guilty pleasure momenty, v poslední čtvrthodině už je příval úsměvných honiček a stupidit až příliš velký. Herecké obsazení pak sice není úplně marné, ale také byste ho raději viděli v lepší filmech. Neeson jede na neutrál, moc se nesnaží, ale má štěstí, že i v tomhle módu má své typické charisma. A Laurence Fishburne s celkem fajn Amber Midthunder, kterou uvidíme v chystaném predátořím snímku, toho také moc nezkazí.


Přehrajte si trailer
Kdybych na Mrazivou past narazil před 20 lety v regálu videopůjčovny, nebo v televizi po desáté hodině, asi bych se tolik neurazil. Protože to je čas a místo, jež by tomuhle zcela rutinnímu a úsměvnému béčku slušelo více a asi bych byl k němu i o něco mírnější. Když ovšem musím vzít v potaz, že se snímek jakýmsi omylem dostal do našich kin a navíc v něm svou akční reputaci topí sám Neeson, musím být přeci jen o poznání kritičtější. Liama Neesona je totiž do podobných laciných projektů opravdu škoda a já pořád doufám, že z nich začne couvat dříve, než se v těchto produkcích začne propadat ještě hlouběji.

Verdikt

avatar4/10

Spooner

Liam Neeson jede se skupinkou kamioňáků tajícími ledy, aby zachránil zavalené horníky. Jenže místo toho by si měl spíš dávat bacha, aby přestal hrát v podobně rutinních, nezajímavých a lacině vypadajících akčňácích. Mrazivá past je totiž kouskem, který se dostal do našich kin naprostým omylem.Hodnocení redakce

 • avatar4/10

  Cival

 • avatar4/10

  Mr. Hlad


Hodnocení čtenářů

 • avatar6/10

  Ravenhorn

 • avatar5/10

  Revan

 • avatar7/10

  Robur

 • avatar4/10

  Cross

 • avatar4/10

  Ragnarok

 • avatar4/10

  Nexus6

 • avatar4/10

  krumlajs

 • avatar7/10

  Spiker

 • avatar4/10

  malylada

 • avatar4/10

  Marty7CZ

 • avatar3/10

  Likan7

 • avatar5/10

  Atchyroz

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace