Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Moonfall | 2022
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 04.02.2022
CZ premiéra: 03.02.2022
režie: Roland Emmerich
hrají: Halle Berry, Patrick Wilson, Donald Sutherland, Stanley Tucci, Charlie Plummer

Moonfall: Final Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

„A víte co? Kašlete na hru na tajemno, je to Emmerich a stejně nám to nikdo nevěří. Prostě lidem řekněte, že ten Měsíc je mimozemšťan nebo co a že chce sežrat Zemi nebo já nevím, co plánuje, sežeňte nějaký pořádný hudební podmaz a pokud možno ironický a narvěte to lidem celé až do krku.“ A jak řekli, tak udělali. A mě to moc baví. Tak moc, že mě samotného překvapuje, jak hodně mi chyběla Emmerichova destrukce všeho. Jo, pořád to má druhořadé obsazení a pořád to je možná film, který už současné publikum nezaujme. Ale já v tom prachy nemám a když vidím, jak raketoplán startuje během tsunami a jak Patrick Wilson s Halle Berry letí rozstřílet měsíční chapadla bojovým raketoplánem a při tom všem rozjíždí Emmerich svou typickou trikovou megapodívanou, prostě mě to baví a chci to vidět na pokud možno co největším plátně. Suďte mě. Ale tenhle film a jeho tvůrci se nebojí říct, co publiku nabízejí a zároveň si jsou vědomi toho, že ti diváci, pro které to není, se tomu stejně vysmějí. Tak proč si tu cheesy destrukci alespoň neužít?  

Moonfall: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Destrukce, again! Ale tentokrát i pořádná radost pro konspirátory, kteří nevěří tomu, že si někdo v klidu štrádoval po Měsíci... respektive vlastně nevěří vůbec ničemu! Ani přirozené přítomnosti našeho satelitu na oběžné dráze Země. Teda, on tam nahoře na nebíčku visí, ale jeho povaha je značně překvapivá a tajnosnubná. Nic to ale nebrání tomu, aby Emmerich spustil naopak zcela napřekvapivou a s ohledem na možnosti dnešních digitálních technologií dosti netajnosnubnou demolici, která zase jednou ukazuje, že za starých časů mu to šlo prostě trochu líp. Vzpomeňte na časy nákladných (několika málo) trikových záběrů a práci s miniaturami třeba u Dne nezávislosti a pochopíte, proč se Emmerichovi dařilo víc oslňovat ikonickými momenty a kulervoucími výjevy, zatímco dnes do nás lifruje digitální orgie, které dost často koketují s prázdným bordelem z jedniček a nul. Doufejme, že to alespoň bude zábava, když už se řítí lobotomický výplach.

 

Moonfall: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

To se takhle jednou ráno Roland Emmerich vzbudil a řekl si: „Sakra, existuje ještě nějaký způsob, jakým jsem Zemi nezničil?“ No, a pak ho nějakým způsobem napadlo, že by na nás mohl pro změnu nechat padat Měsíc. Už v teaseru se tedy rozjíždí jeho klasické kolečko obří destrukce, v níž prozatím chybí jen ten zničený Bílý dům, kterou tentokrát obohacuje evidentně i vesmírnou zápletku a nejspíš i nějakými emzáky. Celé to pak vypadá jako mix 2012, Gravita či Dne nezávislosti s menším hororovým nádechem. I když kvituji, že se Emmerich jako kolovrátek drží svého ničívého kopyta, samotná destrukce mě zatím i kvůli potemnělému vizuálu a ne zrovna povedeným efektům vůbec nebere a atmosféra poctivé přiblblé popcornovky tu prozatím chybí. Na druhou stranu, u Emmericha i jeden krátký teaser stačí k tomu, aby bylo všem divákům jasné, co čekat.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace