Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Monstrum | Cloverfield | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 18.01.2008
CZ premiéra: 24.01.2008
režie: Matt Reeves
hrají: Mike Vogel, Lizzy Caplan, Michael Stahl-David, T.J. Miller, Odette Annable

Monstrum: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

"A mamí, kde je ta velká příšera, jak o ní všichni mluvili?". Jako malé podvedené dítě, přesně tak jsem se cítil. Když na vás ze všelijakých blogů denně vyskakují fan arty "potenciálního Cloverfield monstra", neubráníte se touze kouknout se mu na (ten skutečný) zoubek. Jenže kde nic - tu nic. Že to vadí? Právě že vůbec! V teaseru jsem se tím ještě tolik unést nenechal, ale tady už se ten spokojený úsměv na tváři přece jen objevil. Lidé křičí, baráky vybuchují, armáda je zase jednou bad-ass a touha vidět skutečně neskutečné je silnější, než prahnutí po vizuálních hrátkách všech Bayů a Aronofských dohromady. Funguje to překvapivě dobře. Až si člověk říká, že by "to Blair Witch v New Yorku" mohlo vyjít. Trailer si natolik věří ve své intenzivnosti, že záměrně zapomíná na jakoukoliv hudbu, nebo střihovou gradaci. Málokdy se stává, aby v rámci ukázky materiál vypovídal natolik sám za sebe. Jistě, pořád jsou tu drobné obavy - ostatně nějaká pravidla se ve filmařině dodržovat musí, ať už je to domácí video, nebo další Welles. Jenže člověk na ně rychle zapomene, když se mu pod nohama klepe podlaha a za oknem pobíhá nějaká nenažraná potvora. "Mamí, já chci, sakra, víc!".

Monstrum: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

To, o co Abramsovi jde především, se určitě povedlo - teaser ukazuje, jak sugestivní takový způsob zpracování dovede být. Udržování diváka v konstantním stavu něvědomosti, kdy ví často méně, než samotné postavy, má něco do sebe a pokud k tomu přidáte všechno to tajemno, které celý projekt obestírá, máte podívanou, jež napětí rozhodně postrádat nebude. Alepsoň tak to působí v teaseru. Nevíme, co to tam u Manhattanu vybouchlo, jestli takhle ječí bratranec Godzilly, nebo se emzácí přijeli pomstít Willu Smithovi. Víme, že nic nevíme a pokud takhle bude fungovat celý Cloverfield a Abrams nás až do samotného data premiéry bude dráždit udržováním informací pod pokličkou, na tu udici mu opravdu skočím(e). Kdo by nechtěl vědět, co v tom hrnci kuchtí za lumpárnu?! Můžete teaser označit za nudný, prakticky nic se v něm neděje, dokonce nám, sakra, nepoví ani to pitomé jméno filmu! Jenže když na konci sledujete ze střechy destrukci, díky níž vám za chvíli kolem baráku prosviští hlava Sochy svobody, nejde neodolat a nechtít vědět víc. Tahle touha žene v posledních dnech spousty lidí do luštění všelijakých hádanek, které se na internetu objevují, a Abrams tím ničím, co má zatím v ruce, strhává takovou pozornost, že mu musím vzdát hold. 1-18-08, poznamenávám si do kalendáře. Možná pak budu mít trochu jasno. A možná také ne.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace