Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Mistr | The Master | 2013
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 12.10.2012
CZ premiéra: 10.01.2013
režie: Paul Thomas Anderson
hrají: Philip Seymour Hoffman, Joaquin Phoenix, Amy Adams, Laura Dern, Kevin J. O´Connor

Mistr: Finální trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

...to je člověk snad až vzrušený. The Master se profiluje jako obrazově natolik opulentní projekt, místy přímo opojný, že od něj nelze odervat rohovky. Každý záběr je malou oslavou kinoaparátu, protože do té šílené přehršle vjemů digitální doby vnáší ryzí obrazy, s puncem staré školy, krásné, nabité vnitřní dramatičností, podmanivé, obdařené mystériem i nevídanou estetickou úrovní. Je to možná příliš pochval na nicneříkající sled výjevů, ale naznačuje důvody, proč trailery na Mastera tak skvěle fungují (odhlédneme-li od jejich sofistikované zvukové složky, tentokrát nervně rytmizující ukázku), i když vlastně divákovi nenadbíhají s čitelným nástinem příběhu a jasnými emocemi. Pořád jsem nepochopil, o čem to bude. Ale vím, že to bude "very important movie".

Mistr: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Krucinál, to je nádhera. Nad retro vizuálem Mastera se asi bude plesat ještě dlouho. Ani obsahově by to ale neměla být žádná bída. I nejnovější trailer totiž dokazuje, že má Paul Thomas Anderson na srdci hodně poetických věcí. A jednu po druhé je na nás hodlá vybalit, přičemž se do jeho příběhu o novém začátku budeme potápět čím dál tím hloub. Samozřejmostí jsou i skvělí herci a omamná hudba. Master tak i nadále vypadá jako jedinečný zážitek, kterými Hollywood v posledních letech nebezpečně šetří. Ale dočkáme se ho i v českých kinech?

Mistr: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Scházel jsi nám, Joaquine. Když si člověk uvědomí, že Maximův protivník strávil poslední čtyři roky života bůh ví čím, je to docela smutné. Jeden z nejtalentovanějších herců současnosti nás měl rok co rok oslňovat v zajímavých rolích, o to víc se ale těšíme na jeho comeback v Masterovi. Paul Thomas Anderson tu očividně opět půjde po Oscarech. Bude ale mít hodně daleko k lacinému podlézání akademii. I plnohodnotný trailer Mastera před nás totiž staví pečlivě narýsované drama, v němž se bude bojovat o jednu veteránskou duši, která může postat ke dnu velkého myslitele. Nebo velkého podvodníka? Nebo koho vlastně? Anderson si drží karty blízko u těla. I tak ale zvládá nacpat upoutávku interesantními dialogy a přesvědčivými hereckými výkony. A jeho soustředěné retro láká čím dál tím víc.

Mistr: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Je v tom něco podmanivého, proto ty čtvrtá hvězda! Andersonův Master je tu ve druhém teaseru i tentokrát je to nenápadné, avšak rytmické a podivně vtahující pokoukání. Phoenix a Hoffman spolehlivě uhranou už po pár záběrech. A člověku tak dokonce zbývá čas kochat se perfektní dobovou atmosférou, která vyvolává dojem, že zpoza rohu za chvíli vykouknou Robert Redford nebo Meryl Streep v nejlepších letech. Paul Thomas Anderson tím podtrhuje auru v současnosti dost netradiční podívané (retra bývají umělá nebo příliš vyleštěná) a Master nás i nadále dost zajímá. Dočká se vůbec regulérního traileru, nebo se hodlá naplno vydat festivalovou cestou? Tohle bude ještě slušný napínák...

Mistr: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Velmi neotřelé. Velmi slibné. A velmi... dobré? Paula Thomase Andersona pořád nejde moc škatulkovat, s čestnou výjimkou zařazení mezi nejvýraznější a taky nejchválenější režiséry současnosti. Každý jeho film je jiný, každý se přitom stává velkou událostí pro cinefily i náhodné kolemjdoucí. Minimálně dvě charakteristiky jsou ale stabilní: Zaprvé úctyhodná práce s herci, jež ze sebe vymačkávají sveřepé postavy a a nimi i ty oblíbené oslavné titulky o životních hereckých výkonech. No a pak je tu samozřejmě fantastická nakládání se zvukem, které jednou nabývá podob lážo plážo retra ze sedmdesátek, jindy neurotického romantického laskání, a pak zas totálně vypsychlým způsobem deptá (snad jste poznali, že je řeč o Hříšných nocích, Opilí láskou i Až na krev). Jedinečné užívání hudby a zvuků zůstává i v novince a projevuje se tu už v hodně svérázné rytmizaci ukázky. Díky ní baví, i když asi nebudete vědět proč. Stejně jako nebudete tušit, že ve filmu hraje Philip Seymour Hoffman, že bude vyprávět o scientologii a že bude velmi... dobrý?

 

 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace