Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Miss Potter | 2006
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 05.07.2007
režie: Chris Noonan
hrají: Renée Zellweger, Ewan McGregor, Emily Watson, Bill Paterson, Barbara Flynn

Miss Potter: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Ne, dneska už se nehodláme vézt na shodě příjmení hlavní hrdinky s největším kouzelnickým ušatcem pod sluncem. Beatrix Potter je tu za sebe, vypadá jako Renée Zellweger, opět kreslí divné pohyblivé králíčky a do její přízně se vtírá zmatený Ewan Gregor. Zatímco minule bylo možné vycítit jakéhosi velkolepě oslavného ducha v rytmech symfonie z Lásky nebeské, tentokrát to tvůrci vzali mnohem komorněji. A protože jejich hudební linka není příliš naléhavá, mohlo se odpárat několik dramatických vložek, které obvykle ke každému správnému životopisnému dramatu tak nějak patří, a trailer odlehčit o deset kilo vážnosti. Co tedy zbylo? Spousta divadelní rozvernosti: To nejlepší z kreslených králíčků, stylizovaně afektovaného hereckého antré (přece jen jsme ve viktoriánské době, že), zamilovaných úsměvů hlavních protagonistů a námluv na bázi tehdejší etikety. Pokud vás to už minule neoslovilo, pravděpodobně Noonanovi nepropadnete ani nyní. Faktem zůstává, že divácký potenciál tohoto filmu se v mých očích ztrácí kdesi v mlze a neumím si představit, že by ho dobrovolně navštívil někdo jiný než zarytí fandové Renée Zellweger (kolik je mezi vámi vůbec fanoušků Beatrix Potter? :). I tak je ukázka řemeslně přívětivá - tedy dokážete-li se odpostit od toho, že vás její průběh vůbec nezajímá ;).

Miss Potter: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Miss Potter se pokouší našlapovat ve stopách Hledání Země Nezemě. Do zkostnatělé doby posílá spisovatelku s příliš bujnou fantazií, jíž málokdo rozumí. Figurují tu ovšem tři nezanedbatelné rozdíly: Johnny Depp byl jednak mnohem hezčí než Renée Zellwegger, hry na indiány a piráty působily uměřeněji než poskakování digitálního králíčka na stránkách knih a Marc Forster se od první ukázky vybarvoval jako vozka diváckých emocí, jenž z vás vymáčkne slzu jedním zatažením za opratě. Tohle se Michaelu Noonanovi nedaří už proto, že se Miss Potter ráda zdržuje v interiérech, pročež její biografie zavání televizní inscenací jen s jemňoulinkým nádechem filmovosti. Trailerem nažene produkční stáj bratrů Weinsteinových diváky do kina jen ztěží, jistou dávku překvapivosti mu ale přiznat – i přes vrozenou averzi ke králíkům, kteří jsou prostě VŠUDE (i před kočárem) – jednoduše musíme. Ptám se proto: Ono ještě někoho baví používat hudbu z Lásky nebeské? Ewan McGregor fakt pořád nemá Oscara? A dojemné příběhy o rozličných podobách lidské duše se opravdu ještě neokoukaly? No nevím.

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace