Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Milionář z chatrče | Slumdog Millionaire | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 12.11.2008
CZ premiéra: 26.02.2009
režie: Danny Boyle
hrají: Mia Drake, Imran Hasnee, Anil Kapoor, Irfan Khan, Dev Patel

Milionář z chatrče: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Chcete být milionářem? Dneska jím může být i osmnáctiletý kluk z Bombaje! Aneb Danny Boyle vrací úder další ukázkou, tentokrát určenou pro evropské publikum. A rovnou si můžeme říct, že jde o spot technicky mnohem přímočařejší než minule – což nutně neznamená horší! Naopak, z hlediska pocitové stránky jsou na tom oba zcela vyrovnaně. Studio pro druhou ukázku učinilo vyprávění lehce jednodušším a zestručnilo ho na prosté „jaký zajímavý příběh se váže ke každé otázce, kterou hoch musí zodpovědět?“. Chytře se tedy přestřihává ze studia do nitra indických slumů, kde se pobíhá, pokřikuje a všelijak jinak upozorňuje na to, že tohle je teda drámo, mámo! Netradiční taneční popík, který se k tomu ve druhé polovině naváže, je už pouhým potvrzením i těch nejposlednějších Boyleových trademarků, které slučují lásku, rodinné hodnoty a „prima dobrodružnou zábavu“ pod jednu inteligentní střechu. Aneb žádné velké překvapení, ale stylové řemeslo, ke kterému vzhlížíme s tradičním očekáváním právě pro označení „stylové řemeslo“.

Milionář z chatrče: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Naroubovat příběh o věčné lásce na paralelní rovinu odehrávající se ve studiu Chcete být milionářem, to už vyžaduje mít trochu pod čepicí. Danny Boyle v minulosti prokázal, že jeho čepice je tak velká, že zvládá zasahovat hned do několika žánrových pásem. Tak proč si nevzít do parády zrovna příběh zamilovaného Inda, kterému jsou materiální hodnoty ukradené, ale náhodou je génius (nebo je to vážně osud?) a Milionář je pro něj dobrý způsob, jak dokázat své milé, že je do ní totální magor? Inu, můžete to považovat za divné, ale mnohem divnější je určitě skutečnost, že MPAA napařila snímku rating R. Důvod? Násilí, spousta sprostých slov a série „disturbing“ záběrů, které by vaše děti neměly vidět. Tak a teď si trailer pozorně prohlédněte a dejte nám schválně v komentářích vědět, kde se ony narušitelské sklony skrývají. Co vidíme my, je zcela bezproblémová ukázka, která už už inklinuje k romantickým náladám, aby se vždycky vrátila zpět na zem a nabídla něco řemeslně přívětivého. Vše se nese až v dětsky dobrodružné a „popově rodinné“ náladě pro Boylea tolik typické z jeho nejsladšího snímku Millions (aneb každý tvůrce v určitém věku zjistí, že by měl točit i filmy pro svou famílii) a dává s přehledem na frak podobně ambiciózním nezávislárnám, které se však většinou nevymotají z kolotoče divnosti. Tady se stojí nohama na pevné půdě a řve z toho jasný autorský záměr. Možná ne tak mainstreamově přijatelný (i proto jde Slumdog Millionare do kin v omezeném počtu kopií), možná i trochu moc audiovizuálně rozletný, každopádně kdo zná Boylea a vsází na něj bez ohledu na koncept, ten si určitě rád počká a svého oblíbence v pravý čas vyhledá. My budeme ve frontě mezi prvními.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace