Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Michael Jackson´s This Is It | 2009
csfd  imdb
US premiéra: 28.10.2009
CZ premiéra: 29.10.2009
režie: Kenny Ortega
hrají: Michael Jackson

Michael Jackson´s This Is It: Blu-ray


ikona
st39.6
 

Král popu měl naplánovaný velkolepý návrat na koncertní pódia. Tohle mělo být ono! Jenže pár dní před celou show odešel do věčných lovišť a po celém světě zanechal roztroušeny statisíce nedočkavých fanoušků s lupenem v kapse. A bylo po návratu. Jak z Jacksonova jména vyždímat alespoň pár dolarů? Zveřejnit záznam příprav a v reklamních kampaních to prodat jako show století.

Což This is it! není ani náhodou. Jak uvedou samotné titulky na začátku, jedná se prostě o záznam příprav koncertu, který měl podle původních plánů zůstat zavřený někde v rodinném trezoru a nespatřit světlo světa. Jenže osud tomu chtěl, že se nakonec jednalo o jediný důkaz o připravované show, a tak nezbývalo, než ho vypustit do světa.

Takže nečekejte nic. Doslova. Jackson zpívá, kapela hraje a zaznamenává to pár kameramanů, které nevede žádný režisér a kteří ani netuší, že vlastně dělají něco velkého. Tyhle záběry se měly objevit maximálně v nějakém making of jako prostřihy ze zkoušek, nakonec je z nich celovečerák. Celovečerák, který jako celovečerák nefunguje.

Nedá se říct, že by to byla špatná podívaná. Pořád je to král popu zpívající naživo, což je samo o sobě zážitek. Jenže Jackson nezpívá naplno, tanečníci netančí naplno, nikdo na sobě nemá kostýmy, kulisy nejsou připravené, světla nesvítí, prostě tu nic koncert nepřipomíná. O tom, že chybí publikum, samozřejmě ani nemluvě. Sem tam Jackson přestane zpívat, aby medovým hláskem někomu připomněl, co a jak dělat, a dvakrát nebo třikrát se prostřihne na (už natočené) video-medailonky. Jen sem tam se podíváme i jinam než jen na pódium.

Fanoušci si to samozřejmě užijí, a pokud mají solidní aparaturu a náladu na trochu popíku, snesou to i lidé, kteří nestáli v první řadě na každém Jacksonovu koncertu. Ostatně pro mnohé je poslech Michaela Jacksona návratem do mládí nebo dokonce do dětství. Kdyby se ale mělo mluvit o kvalitách This is it! jako filmu, objektivně se bohužel nedá říct nic jiného, než že budí spíš rozpaky.

Ale je to boží poslech. Na Blučku Jackson prostě zní naprosto skvěle, a i když je občas slyšet, že na některé pasáže svých písniček už nemá (a jiné už neutáhne, když u nich i tančí - na druhou stranu je obdivuhodné, že to vůbec zkouší a většinou mu to vychází), tenhle pseudo-koncert si užijete. Tedy pokud na něj nebudete i koukat. Po kvalitativní stránce to není žádná super-podívaná, HD kamery střídají SDčkové, a i když ty se objevují jen ve zmenšeném okně, stejně je to obrazově mizerná prezentace. Tak trochu jako mix domácího videa a profi-záznamu nedonasvícené scény. I v těch lepších momentech HD kamer je navíc drobně znatelná komprese. Ale ono to, pokud se smířite s faktem, že se jedná o záznam zkoušek, opravdu neva. Důležitý je tu zvuk a ten hraje fantasticky.

Bonusová výbava disku je překvapivě velká. Klíčovým dokumentem je čtyřicetiminutové "Staging the Return". Tenhle dokument o přípravách This is it! mohl klidně být zakomponovaný do samotného celovečeráku. Udělal by z něj mnohem lepší a hlavně zajímavější podívanou. Podrobně jsou tu rozebrány přípravy koncertu, režisér a celý jeho tým prozrazují klíčové události, které se měly na pódiu odehrát (objevují se i previzualizace), podíváte se na přípravy video-medailonků, dozvíte se prakticky všechno. Stejně tak mohlo být integrováno čtvrthodinové "Memories of Michael", kde většina přípravného týmu vzpomíná na Jacksona. Taková slaďoučká (a velice sympatická) tečka.

Několik desítek minut si vybojovaly představovačky: trio dokumentů "Meet the..." představuje jednotlivé tanečníky (půl hodiny), hudebníky (čtvrt hodiny) a vokalisty (deset minut). Všichni vyprávějí o tom, jak se k projektu dostali, jak je Jackson ovlivnil a jak jsou nadšení z toho, že s ním mohou pracovat. Trochu se to opakuje, takže se jedná o bonusy opravdu hlavně pro fanoušky.

"The Unfinished Rehearsals" v deseti minutách představí dvě ohromné show, které Jacskon ještě nestačil nazkoušet. Patnáctiminutové "The Gloved One" je o přípravách úchvatných (excentrických, ale opravdu úchvatných) kostýmů, desetiminutové "Auditions" vypráví o hledání tanečníků, kteří se na konkurs slétli doslova z celého světa (na konci je to trochu doják), pak jěště zbývají krátké video-medailonky "Smooth Criminal Vignette" a "Thriller Vignette" (jedná se o videoklipy natočené ve 3D, které měly běžet během koncertu na obří LED stěně) - ke druhému je tu i čtvrthodinové making of. Vedle traileru a pro Sony klasického MovieIQ se na disku nachází ještě čtvrthodinové "Dancing Machine", kde všichni chválí Michaelovo tančení (a kouknete se na pár zkoušek).

Některé dokumenty recyklují hodně ze samotného filmu This is it!, rozhodně se ale jedná o zajímavou podívanou, která nabývá na emocionální síle, pokud si člověk uvědomí, že nic podobného se v hudebním showbyznysu pravděpodobně nikdy opakovat nebude. Nabídku uzavírá ohromná fotogalerie rozdělená podle témat (Michael, tanečníci, rekvizity apod.).

Obraz: 1.78:1 :: 1080p (AVC)
Zvuk: DTS-HD MA 5.1
Titulky: české ...
Datum vydání: 26. 01. 2010
Cena: 499,-

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace