Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Miami Vice | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 28.07.2006
CZ premiéra: 17.08.2006
režie: Michael Mann
hrají: Colin Farrell, Jamie Foxx, Gong Li, Naomie Harris, Ciarán Hinds

Miami Vice: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Miami Vice se pro většinu odborné i laické veřejnosti poslední nadějí letní sezóny a tak všichni vyhlížejí 17. srpen ostřížím zrakem. Při tom čekání jistě přijde k chuti international trailer, který obaluje atraktivním kostru, představenou v předchozích ukázkách, nějakým tím příběhovým tkanivem. Nečekejte příliš vysvětlování, jde tu spíš o další poodkrytí bouřlivého vztahu postav Colina Farrella a Gong Li. Jinými slovy: Více sexu a projížděk na lodi, více nabíjení a vyprazdňování zásobníků. Definitivně se potvrzuje, že humoru z předlohy nechal tentokrát Mann vrátka zavřená a jeho adaptace bude vážnější než německý chirurg před zákrokem. Proč vlastně ne, změna je přeci život a všechny předchozí ukázky nás přesvědčily o tom, že atmosféra (notně posílená hudební složkou od Linkin Park) hravě překryje všechny rozpaky. International trailer díky své delší stopáži nepůsobí tak nekompromisně jako pětihvězdičková bomba, která mu předcházela, do jisté míry i proto, že jí hodně vykrádá, ale přesto zůstává hlasitou pozvánkou do kina.

Miami Vice: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Zatímco mí kolegové už spí spánkem spravedlivých, aby byli čerství na dnešní projekci „filmu roku“ (a brzo vám z něj přinesli recenzi :-), já se tu užírám závistí a vyčkávám na Miami Vice. A ejhle, nemusí to být tak špatně strávený čas. Světla nad Miami totiž právě pohasla a já těžko hledám slova k popsání svých dojmů. K popsání absolutoria. Snad je to tím, že dvojka Foxx – Farrell v mých očích od prvního teaseru neskutečně vyrostla, snad jsem si příliš navyknul na kombinaci Miami Vice – digitální kamera – Numb od Linkin Park, snad jsem zaujatý, protože mi v konkurenci „předem rozhodnutých“ Šifer, Pirátů a Poseidonů nejvíc láká právě Mann a jeho dva bouchači... sám nevím. V každém případě mi i pouhých devadesát sekund z traileru zatraceně sedí. Určitě v tom má prsty neodolatelná práce se zvukem, která vrcholí srandičkou do rytmu v čase 0:37 a spolu s frázemi pana Jay-Z navozuje pocit až starosvětsky poctivé, akční kriminálky. Po delší době větřím megahit, kde opravdu o něco půjde, kde se budete moct spolehnout na herce, příběh, psychologii i akci, pro níž je mimochodem zdá se nachystáno potěšitelně mnoho prostoru. Farrell, Foxx, Gong Li, letadla, vrtulníky, motorové čluny a spousta vystřílených nábojů... jako by Nelítostný souboj potkal druhé Mizery. Asi proto mě to s ohulenými repráky tolik bere. Ač není geniální tak jako X-Men 3, ač nemá tolik nových záběrů, jdu po maximu! Odpusťte. :-)

Miami Vice: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Jsou drsní, neklidní a mají pěkná saka. Colin Farrell a Jamie Foxx pod vedením Michaela Manna řádí jako zběsilí a i přesto, že tahle ukázka má něco málo přes minutu, poznáte z jejich stylu, že policejní práce by se měla brát zodpovědně! Akční momentky jsou prostřihávány s klasickými záběry s Mannovskými neony v modře laděném potemnělém městě, pádícími čluny a letadly a i když to není vizuální soubor na první pohled konzistentní, Numb od Linkin Park ho k sobě nakonec lepí hodně přitažlivě. Ano, sypu si popel na hlavu. Poměrně nedávno, kdy se tenhle kratičký teaser řešil v hlavní diskuzi, jsem si na připojenou hudbu poměrně výrazně stěžoval. Dnes však s čistou hlavou po dlouhém spánku (to se našim redaktorům nestává tak často ;) musím rezignovaně konstatovat, že tam sedí jako p*del na hrnec. Trochu rozpačitým dojmem na mě nicméně stále působí použitá digitální kamera, která lehce evokuje amatérská videa ze seriálu Neuvěřitelné policejní akce (ne, nic takového neexistuje, jen si teď nemůžu vzpomenout ;) a nikoliv vymazlený tvrďácký nářez. I když oba herci se stále hodně přesvědčivě tváří, jako že to vymazlený tvrďácký nářez bude, ale z těch pár vteřin vážně těžko soudit, zda jim dát za pravdu a zda účel bude skutečně světit prostředky. Počkáme si minimálně do prvního traileru… Tak vzhůru do Miami, chásko líná! ;)

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace