Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Medvídek Pú | Winnie the Pooh | 2011
csfd  imdb
US premiéra: 15.07.2011
CZ premiéra: 05.05.2011
režie: Stephen J. Anderson, Don Hall
hrají: Craig Ferguson, Jim Cummings, John Cleese, Tom Kenny

Medvídek Pú: Recenze


ikona
KarelR
Chcete vzít děti do kina? Hezčí film pro ně teď nenajdete. 

Tohle tu chybělo. V posledních letech jste skoro nenarazili na animák, který by nebyl počítačově animovaný a nepřekážel v něm třetí rozměr. Vaše dítko si muselo v kině nasazovat velké brýle, stopáž se blížila ke dvěma hodinám a filmy většinou sázely především na to, že po plátně běhají pestrobarevné postavičky. Pak už je všechno v pořádku a dětský divák musí být spokojen. Všude samá banální zápletka, všude popkulturní odkazy, všude prvoplánová roztomilost. Ano, je to přirozený vývoj a vypadla z něj řada dobrých filmů. Chvílemi už je tahle jednotvárnost ale vážně k zbláznění.

69 minut dlouhému snímku vlastně ani nechybí pevnější dějová struktura.Teď naštěstí přichází malá spása. Pohádka pro nejmenší, která opravdu pohádkou pro nejmenší je. Pátý celovečerák s Medvídkem Pú je v nejlepším slova smyslu velmi prostou podívanou, která potěší malé i velké. Zatímco se totiž budou vaše ratolesti radovat s hladovým medvědem, smutným oslíkem nebo vyděšeným prasátkem, do vás začne jako o život bušit nostalgie. Objeví se stokorcový les, nefalšovaný dětský hrdina Kryštůfek Robin a hyperaktivní tygr, kterého ještě pořád neomrzelo skákat na ocase. To vše v důvěrně známém kreslířském provedení a v čarokrásném 2D, jež oživila stejná technologie jako dva roky starou pohádku Princezna a žabák.

Nedělejte, že jsou vám tyhle věci ukradené, protože až se znovu rozmluví a rozepějí důvěrně známé hlasy Jiřího Knota, Oty Jiráka nebo Bohuslava Kalvy, je zatraceně těžké nepodlehnout jejich kouzlu. 69 minut dlouhému snímku, v němž je na pořadu dne hledání Ijáčkova ocásku, lov děsivé lesní příšery a hlavně pátrání po lahodném medíku, vlastně ani nechybí pevnější dějová struktura. Stačí, že drží jednotlivé segmenty pohromadě vypravěč (u nás skvěle vybraný Vladimír Brabec), který starostlivě komentuje události a občas se nebojí přímo promluvit s postavou.


Přehrajte si trailer
Tohle občasné vybočení docela potěší, stoprocentní pohádkovost Medvídka Pú potom podtrhuje druhá vychytávka: Celý příběh se totiž jakoby odehrává na stránkách knihy, takže postavy sem tam přeběhnou mezi písmenka, kde se můžou zhoupnout na nejbližší slabice nebo zamotat do pořádně hutného odstavce. Tyhle osvěžující eskapády vyhrávají Púovi a jeho kamarádům další body k dobru a snáze díky nim zapomenete na to, že je staromilské tempo vyprávění možná až příliš pomalé.

Na druhou stranu si díky tomu o to víc vychutnáte přítomnost všech starých známých (a vzhledem ke kratičké stopáži není ani výtka vůči tempu žádný velký problém). Mnozí možná nad Medvídkem Pú ohrnou nos, protože záměrně nesplňuje kritéria současné animované produkce. Ti z vás, kteří se nezdráhají přenést o pár dekád zpět a opět hltat Púovy rozhovory s vlastním bříškem, ale návštěvy kina dozajista nebudou litovat. A koukejte si s sebou vzít alespoň pár vypůjčených dětí, protože lepší film pro ně v současnosti nenajdete.

Verdikt

avatar7/10

KarelR

Medvídek Pú, oslík Ijáček, prasátko i všichni ostatní jsou zpátky. V luxusním dabingu, s ještě luxusnější původní animací a bez otravného třetího Dé. Nové dobrodružství ze stokorcového lesa je povinností pro každého, kdo se dokáže na hodinu přenést zpět v čase. A rozhodně by ho neměl minout žádný filmový fanda pod deset let, protože po téhle kouzelné pauze se zase plynule vrátíme mezi nafouknuté sequely animáků, ve kterých se největší důraz klade na co nejslavnějším hlasové obsazení. Víc disneyovského vzpomínání!


Podobné filmy


Hodnocení čtenářů

 • avatar8/10

  DjLuke9

 • avatar8/10

  sohaj

 • avatar6/10

  b1aster

 • avatar8/10

  kyller

 • avatar4/10

  Rokle

 • avatar5/10

  Tomino

 • avatar8/10

  LordFlash

 • avatar7/10

  batman

 • avatar5/10

  Barbosa

 • avatar7/10

  the dark knight

 • avatar4/10

  j.u.b.y

 • avatar7/10

  tschrky

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace