Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Mechanik zabiják | The Mechanic | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 28.01.2011
CZ premiéra: 21.07.2011
režie: Simon West
hrají: Jason Statham, Ben Foster, Donald Sutherland, Christa Campbell, Jeff Chase

Mechanik zabiják: Necenzurovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Jestli v CBS Films něco umějí, tak stříhat trailery na akčnáky. Malé studio loni připravilo výživnou kampaň k Faster, která však nakonec nepřinesla ani zázračné výdělky, ani (podle reakcí) kvalitní film. Bude se situace opakovat? Snad ne, protože Mechanica mají v CBS jen v distribučních packách a produkovali ho v Millenium Films, odkud vylezly třeba poslední Slyovy filmy. Ale dost o zákulisních čachrech. Necenzurovaný trailer Mechanica je výbornou ukázkou toho, jak se má lákat na novou Stathamovku. Jason je tu ostrý jako břitva, sype ze sebe benzínové hlášky a likviduje všechno od hromotluků po autobusy. K ruce má tentokrát i parťáka, a nezklamávající Ben Foster… opět nezklamává. Devastace interiérů mu jde stejně dobře jako Jasonovi, a když k tomu přihodí pár doslova bezhlavých střelných eskapád, nedá se proti jejich napárování říct ani popel. Mechanic pořád může skončit jako další zklamání, protože jsme dost možná právě viděli veškerou akci z filmu. Už kvůli nosné dvojce a vracejícímu se Westovi na režijní sesli ale doufám v opak.

Mechanik zabiják: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

S akcí to bylo letos trochu lepší (díky, Slyi), ale ryzích žánrovek je na plátnech pořád nedostatek. Bohužel, The Mechanic na tom zřejmě nic nezmění, protože mu hrozí, že se k nám vůbec nedostane. Jeho odsunutí na leden a vlažná (mírně řečeno) kampaň jej odsuzují k neúspěchu. Přitom konstelace je příznivá – kvalita zápletky je ověřená původním Bronsonovým filmem, Jason je jistota, od Simona Westa pořád čekáme, že se předvede v conairové formě (přesně jak minule napsal Karel) a Bena Fostera máme radši a radši s každým dalším filmem. Ani představený materiál není k zahození. Jason do toho tradičně buší, nábojnice se zpomaleně sypou, plameny šlehají, auta se probourávají autobusy. Jistotu nacházíme i v tom, že děda Donald přišel na plac tradičně utrousit pár stařeckých mouder a zdechnout, stejně tak ve faktu, že hlavním padouchem je béčkový kravaťák s velkou bouchačkou. Navíc to bude R-ko. Velká škoda, že trailer neumí dupnout na plyn a téměř okamžitě vyšumí. Třeba Faster nabízelo mnohem méně akce, avšak umělo se do toho patřičně úderně opřít. Při takovém přístupu The Mechanic zřejmě zapadne a u nás se objeví až na DVD/BR.

Mechanik zabiják: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Jason má napilno. Loni jsme ho v českých kinech viděli hned třikrát (plus jednou na DVD), a letos bychom si ho měli užít ještě mnohem víc. Nejočekávanějším z jeho zhruba šesti nadcházejících filmů jsou samozřejmě The Expendables, hned za nimi se ale krčí remake Mechanika zabijáka s Charlesem Bronsonem (schválně, pro jaký název se distributor rozhodně). Ten z prvního traileru vypadá zhruba tak, že v něm britský hezoun aka zkušený nájemný vrah zastřelí kupu lidí, vycvičí jednoho nevděčného padawana (Ben Foster pokračuje ve výběru dobrých rolí) a dostane do postele hodně sexy brunetu. Na ploše minuta čtyřicet tak lze nalézt prakticky úplně všechno, co člověk může chtít od filmu s Jasonem Stathamem, a pokud nějaký Ferrari chtivý producent nedostane PG-13 ideu, máme se sakra na co těšit. V mezinárodním traileru sice může nový Mechanik ještě působit jako relativně tuctový akčňák, při pohledu na herecké obsazení a jednotlivé útržky scén jsem si ale docela jistý, že se v budoucnu vytasí s pár lepšími upoutávkami, kterým nebude ubírat mizerná kvalita obrazu a dokážou film prodat ještě krapet úderněji. Za první pokus každopádně hodně slušné tři hvězdy a doufám, že Simon West někde našel režisérskou formu z Con Airu. Jestli totiž posledních 13 let čekal na druhou šanci, tohle je ona.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace