Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Matrix Reloaded | 2003
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Wachowski Bros.
hrají: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Hugo Weaving

Matrix Reloaded: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Jako by to bylo včera, co se zelená písmenka virtuálního světa spustila přes stříbrná plátna poprvé. Matrix je legenda, kterou není nikomu potřeba představovat a bylo tomu tak samozřejmě už v době, kdy se na plátna chystal druhý a třetí díl. Každý, kdo tehdy usedl do sálu, musel pocítit lehké mrazení v zádech, když Morpheus začal pronášet další moudra, Neo nás obdařil ochutnávkou svých nových schopností a Wachovští dokázali, že vizuální cit mají od Boha a jsou to schopní kdykoliv znovu dokázat. Akce druhého Matrixu, stejně jako toho prvního, nestárne a v teaserové upoutávce působí po zhlédnutí filmu o to zajímavěji... když člověk ví, že nevidí ani zdaleka to nejlepší. Klip bez problémů obstojí i v dnešních podmínkách, Morpheovo proroctví je vážně cool (vůbec jsem ho tehdy neznal nazpaměť;), Neo jakbysmet, Reloaded vypadá peckoidně a krátký střih tomu všemu dává šmrnc jak sukýnka pěknému zadečku.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (29)

Matrix Reloaded: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Ať už máte názory na výslednou podobu Reloaded jakékoliv, preciznost traileru lze těžko popřít (ostatně proto se nahrnulo do kin tolik, později zklamaných fanoušků). Tolik nápadů a audiovizuálních fines by uživilo i tři trailery, ale pobočníci Wachowských je vměstnali bez okolků do jednoho, řekl bych ultimativního klípku. Jakmile dozní výstřel ze startovní pistole, hned uhrane prvních, dokonale rytmizovaných patnáct vteřin (geniální přechod rány/výstřelu v jednoduchý hudební motiv), a pak... Here We Go! Zelený kód zaplaví obrazovku a my můžeme vlétnout do světa nažehlených kabátů, černých brýlí, skvělé akce a nadupaného soundtracku. Defilé nejkrkolomnějších kopanců ukončí návrat Smithe, jenž s sebou přitáhne další mistrovskou ukázku symbiózy obrazu se zvukem (1:08 - 1:12), kdy Neo mlátí Smithovy klony a přitom "nakopne" celý trailer. Ještě si v rychlém sledu připomeneme honičku na dálnici, blížící se armádu strojů i stěžejní roli Nea v boji o lidstvo i o diváky, a pak hurá přímo do finále. Posledních čtyřicet sekund, kdy Wachowští už jen v rychlosti provázejí svým vizuálním lahůdkářstvím, možná mohlo být o chlup údernějších, ale i s touhle minivýtkou Reloaded všechny své trailerové konkurenty válcuje. Ovšem při vzpomínce na trochu pomalou mezihru v traileru na první Matrix a vzhledem k pozvolnější gradaci Reloaded, jsem přesvědčen, že pravým vrcholem zeleno-černé trailerové trilogie je až nadevše kompaktní ukázka k Matrix Revolutions, kterou jsme v době premiéry na TrailerZone přeci jen malinko podcenili.

© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace