Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Mariňák | Jarhead | 2005
csfd  imdb
US premiéra: 04.11.2005
CZ premiéra: 16.02.2006
režie: Sam Mendes
hrají: Jake Gyllenhaal, Jamie Foxx, Peter Sarsgaard, Chris Cooper

Mariňák: V.I.M.


ikona
k0C0UR
jake gyllenhaalsam mendesválka
Sam Mendes oslňuje válečným filmem, který nešokuje krvavým masakrem, ale paradoxně ukazuje utrpení skrze tuhou mariňáckou nudu. 

U Sama Mendese už jsem si tak nějak zvykl, že to, co se zpočátku zdá jako klasická žánrovka, končí jako netradiční výlet do úplně jiných končin. Přesto jsem pokaždé tak trochu překvapen, že to i po x-té vyjde a Mendesovo filmové experimentování nekončí fiaskem. Jarhead je pokračováním režisérovy spanilé kinematografické jízdy s ojedinělým pohledem na válečné běsnění, komorní výpovědí bez syrových scén s vyhřezlými střevy a umírajícími kamarády. Audiovizuálně nabušená spanilá jízda po vyprahlé poušti, kde je asi tolik nepřátel jako kuřecího masa v McNuggets brousí spíše válku v hlavě hrdinově;

A Jake Gylenhaal ji ustává s velkou bravurou, přestože i jemu hrábne na maják z toho povyku pro nic a „sucku“, kterým desítky tisíc vojáků nesmyslně procházejí. Jemně sžíravé, perfektně odvyprávěné, humorné i vážné, naprosto o ničem a přitom plné životních pravd. Naše malé skromné dítko, které jednohlasně odměňujeme řádem V.I.M. a vás odkazujeme k jeho urychlené sháňce. Nedá se litovat.

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace