Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Máme tu ducha | We Have a Ghost | 2022
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 24.02.2023
CZ premiéra: 24.02.2023
režie: Christopher Landon
hrají: David Harbour, Anthony Mackie, Jahi Di'Allo Winston, Isabella Russo, Erica Ash

Máme tu ducha: Recenze


ikona
Spooner
anthony mackieChristopher LandonDavid Harbourmáme tu duchanetflix
Aneb když se z vaše ducha na půdě stane internetová hvězda. 

Mít v dnešní době ve strašidelném žánru originální a svěží nápad, je vlastně takový malý zázrak, jenž se v Hollywoodu cení. Převážně hororový tvůrce Christopher Landon pak už svými kousky Všechno nejhorší a Slečna bestie prokázal, že má na podobné nápady solidní čuch a patří k jeho největším devízám. Jenže zároveň je jeho slabinou rutinní režie a fakt, že nedokáže své suprové náměty dostatečně vytěžit. Člověk si zkrátka u jeho kousků říká, že to bylo docela fajn, ale pod vedením šikovnějšího tvůrce to mohlo být celé daleko šílenější a zábavnější. A přesně to si bude bohužel říkat i u jeho netflixovské novinky Máme tu ducha.

I tentokrát totiž Landon pracuje s fajnovou premisou, v níž tradiční duchařský příběh obrací do moderního kabátku. Máme tu tedy klasickou story o rodince, která se snaží začít nový život a rozhodne se nastěhovat do staršího domu. Jenže netuší, že v jejich domě pobývá ještě někdo jiný – duch Ernest. Dospívající samotář Kevin se s duchem, jenž nemůže mluvit, rychle skamarádí, jeho otec se rozhodne celou situaci trochu vyždímat. A zatímco před desítkami let by zavolal do domu vymítače, v dnešní době vezme do ruky mobil a udělá z Ernesta internetovou hvězdu, díky čemuž si rodinka užívá velké popularity. Jenže se kvůli tomu začne o neviditelného obyvatele zajímat také vláda a Kevin se snaží zjistit, co se Ernestovi vlastně stalo.

Nástřel tedy zní zase lákavě a kombinace duchařského žánru s moderními technologiemi a rýpáním do influencerů či sociálních sítí nabízí poměrně široké a hlavně nápadité pole působnosti. Jenže jak už je u Landona zvykem, zase se svými snahami skončí někde v půlce cesty. Jakmile se řeší vzestup Ernestovy internetové slávy či natáčení televizního pořadu, je snímek příjemnou podívanou s několika příjemnými momenty i nápady. Takových momentů však ve snímku bohužel moce není a téma influencera Ernesta tu leží v podstatě vytěženo. Místo toho se velmi brzy přepne do předvídatelného a ničím objevného pátrání po vrahovi a nahánění zlou vládou. A v tomto ohledu nemá netflixovka moc co zajímavého nabídnout.

Máme tu ducha je tak v podstatě nijak neurážející rodinnou podívanou, v níž sice Landon v pár scénách nezapře své hororové kořeny, ale jinak jede na režijního autopilota a spíše svou klasickou rutinu. David Harbour je pak coby němý duch opět za sympaťáka a zejména díky němu se divák úplně nenudí, snímek mu uteče a jakž takž graduje. Na druhou stranu, Anthony Mackie jede svůj jasný standard a Jahi Winston je dosti nevýrazným a ani ne úplně sympatickým hlavním hrdinou. Přidejte si k tomu ještě scénář kupící jedno klišé za druhým a zkratkovité chování některých postav a máme tu kousek, na který se musí opravdu dívat pouze se zcela vypnutou hlavou.


Přehrajte si trailer
Tvůrci Máme tu ducha zkrátka rezignovali na nápaditou zábavu s hororovými prvky a rozhodli se jet po kolejích zcela nenáročného a neinovativního počinu, jenž sice nijak extra nenudí, ale vyvane z vás rychleji, než hrdinové nahrají video s duchem na socky. Prostě taková ta netflixovská rutina, jež jen potvrzuje, že Landon by měl v Hollywoodu fungovat jako hezký „nahazovač nápadů“, realizaci těchto projektů by však měl možná přenechat někomu jinému. Ani tentokrát se mu totiž z hezkého nástřelu nepodařilo vytěžit víc než ničím objevnou jednohubku.

Verdikt

avatar5/10

Spooner

Kevin se společně s rodiči a bráchou nastěhují do starého domu a zjistí, že zde s nimi žije ještě duch Ernest. Jenže ten se díky tatínkovi brzy stane internetovou hvězdou. Sympatický nápad ovšem zůstává v Landonově režii opět nevytěžen a i přes skvělého Harboura zbývá jen rodinný průměr, na který brzy zapomenete. Takže vlastně takový netflixovský standard.Hodnocení čtenářů

 • avatar4/10

  Ragnarok

 • avatar6/10

  Palo111

 • avatar5/10

  Ironhead

 • avatar5/10

  PamPero

 • avatar6/10

  SHUTTER

 • avatar6/10

  thedosky

 • avatar3/10

  rublik05

 • avatar6/10

  Titillating

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace