Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Madagaskar 2: Útěk do Afriky | Madagascar: Escape 2 Africa | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 07.11.2008
CZ premiéra: 13.11.2008
režie: Eric Darnell, Tom McGrath
hrají: Ben Stiller, David Schwimmer, Chris Rock, Jada Pinkett Smith, Cedric the Entertainer

Madagaskar 2: Útěk do Afriky: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Dobře, beru tu africkou zvířenu na milost. Plnohodnotný trailer už omezil šaškec na přistávací rampě, zkrátil i hlášky z letadla, stejně jako jeho divoký dopad na zem. Na čtvrtý pokus na nás konečně čekají opravdu nové záběry, nový příběh, nové dobrodružství. Tedy alespoň zdánlivě nové – Madagaskar rozhodně nepřináší ani špetku původního, jen si bere od ostatních. Prověřené typy scén přetahuje přes kožíšky svých hrdinů, pročež na řadu přijde taneční vsuvka (s nejprofláklejší možnou hudbou), těžkotonážní milostný románek i agresivní člověčenstvo. Ve své podstatě je Madagaskar velmi sterilní sázkou na jistotu, na druhou stranu působí jako produkt pevně ukotvený v prvoligových žánrových vodách. Animace postoupila hodně kupředu, herecké obsazení je vyvoněné, tučňáci si své gagy nechávají až do filmu. V součtu tedy klidné tři hvězdy a pro fanoušky jistý výlet do kina.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky: Teaser 2

HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Africké rytmy a obří hroší pozadí, vrtící se pod jejich taktovkou, obrazově podkreslují notoricky známou hudební pecku od Reel 2 Real, která už byla znásilněna v jedničce,minulém teaseru a bůhví, kde všude jinde. Ale je to docela stylové. Stylové s ohledem na to, co přichází v následujících dvou a půl minutách. Nevím, jak to v Dreamworks dokázali, ale nové dobrodružství afrických zvířecích rošťáků ve mně vyvolává skutečnou fyzickou bolest. Nejen, že se veškeré legrácky smrskly na úplně prosté pitvoření, ale teaser opět nemá přesná dramatická ohraničení a plyne lineárně bez hlubších úmyslů i kontextů. A je to zkrátka a dobře neuvěřitelná nuda. Zvířata skákají, zvířata se smějí, zvířata hláškují – to všechno v takovém tom polohyperaktivním stylu jedničky a animaci ze sekáče, která už před drahnou dobou vyšla z módy. Hudba občas ustoupí nějaké té hlasitější skopičině v podání trademarkových tučňáků, aby se stejně rutinně vrátila a dovedla tohle animované peklo do „vítězného“ konce. Tam zvítězí akorát každý jeden z vás, pokud se do té doby neudusí kousky klávesnice. Ano, opravdu si myslím, že partička z Madagaskaru už má s ohledem na současnou produkci odzvoněno a tohle video jenom potvrzuje, jak „offtopic“ začínají být postupem času všechny rychlokvašky od Dreamworks. Teaser nemusíte absolvovat, pokud jste absolvovali ten minulý – přidaného materiálu je něco kolem půl minuty a je rozset mezi ostatní jemnohumorné nuance zvířátek, které chtějí opustit Afriku. A je to všechno hrozně bezva.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Dobře. Asi nejsem správný člověk na popis čerstvého teaseru. Tuhle tucárnu jsem totiž vždycky nenáviděl. Ať už rotovala v Esu, na MTV nebo ve schématech pochybných rádiových stanic, vždycky se našlo dost organické hmoty, pomocí níž šlo zacpat sluchovody. K definitivní nenávisti vůči dementnímu popěvku (už i ti pomalejší určitě ví, že nejde o nic vlezlešího než o kolovrátkové „I like to move it, move it“) snadno dotlačily trailery k prvnímu Madagaskaru, dílo zkázy pak završil film samotný. Jenže zákon showbyznysu odjakživa praví, že žádná tucárna není tak otřesná, aby s ní nešlo vraždit další mozkové buňky. A tak se na hudebním ekvivalentu nukleárních hlavic staví celá kampaň k pokračování. Hejbe se na plakátech, hejbe se v promu a teď se pro jistotu všechno hejbe i v teaseru, který je v podstatě předchozím spotem „mínus Ben Stiller“. Scéna odletu se dočkala jen nepatrných rekonstrukcí, jednoho fóru navíc a důkladného discobalení, v němž zvířena kroutí zadkem a podupává kopejtky. A já říkám: Ho ho ho, to je veselice, sakumprásk na rezervaci místa v kině! Vyloženě mě mrzí, že nemám děti nebo vnoučata. Ne proto, abych se nechal terorizovat jejich vkusem a pádil do kina na každej suprveselej prefabrikát, ale kvůli tomu, abysme konečně mohli najmout externistu, jenž bude takovéhle průplachy zasvěceně a nadšeně popisovat. Máte-li něco podobného poblíž, dejte vědět. Podmínkou je akorát věk do deseti let. Jinak tu Madagascaru slunce svítit nebude.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky: Promo


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Není to tak dávno, co nám Jack Black svým zastřeným hlasem představil první záběry z Kung Fu Pandy. Na hlavouny z DreamWorks tahle taktika zjevně zapůsobila a proto přišel povel postavit Bena Stillera mezi tři kytky palmovitého typu a nechat jej vyprávět o tom, jak se pět zvířátek z newyorské ZOO zapletlo do dalšího dobrodružství. Nikoho přitom moc nezajímalo, čím bude Stiller diváky bavit. Bude před kamerou jen stát, komentovat pár scén z filmu a pak pomocí slovních hříček na úrovni žáka páté třídy lákat do kina? Nebo zkusí originálně šaškovat? A) je správně. Teaser na druhý Madagaskar díky tomu připomíná situaci okolo Božského Bruce a jeho následníka, Božského Evana. Nápad zůstal, základní koncepce se nezměnila, ale tak jako zmizel z „božských komediií“ humor, když dezertoval gumový ksicht Jima Carreyho, tak Madagaskar ztratil originalitu Kung Fu Pandy a s ní v podstatě i všechny důvody, proč na tááákhe dlouhé dvě minuty civět. Zatímco Jack Black vymýšlel pytloviny, odkazoval na žánr a parodoval hlasy vychlastaných trailerových komentátorů, Stiller se jen mile usmívá a sype z rukávu variace na slova „crate“ a „move“. A do toho pustí jednu scénku, jejíž hodnotu bych vecpal do jedné a půl hvězdičky. Toť vše? Tak na tohle jsem vážně už trochu starej, Bene...

© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace