Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Machete | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 03.09.2010
CZ premiéra: 14.10.2010
režie: Robert Rodriguez, Ethan Maniquis
hrají: Danny Trejo, Robert De Niro, Jessica Alba, Lindsay Lohan, Steven Seagal

Machete: Finální necenzurovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Machete jde v pátek do amerických kin, Robert Rodriguez si ale ještě pořád není jistý, že každý pochopil, o čem jeho film bude. A tak se rozhodl pro jedno závěrečné půlminutové ujištění. Přes neobvyklou délku jde o naprosto plnohodnotný trailer, a já jsem díky němu konečně začal mít pocit, že šance na Oscary tu přeci jenom je. Machete očividně strčí do kapsy dějovou komplikovanost Počátku, minimálně dorovná vizuály Tron: Legacy a s přehledem zamává i třetímu Toy Story. Rodriguez dá jako mistr dokonalé rodinné zábavy (neviděli jste snad Dobrodružství Žraločáka a lávovky?) nejspíš konečně zapomenout na přehnaně lidský přístup Pixaru, a bude z nás ždímat emoce mnohem vznešenějšími způsoby. Už bylo na čase, aby nadcházející bitva o zlaté plešouny dostala pořádného favorita, a Fincher s Haggisem a Eastwoodem budou po dnešku muset ve střižnách sakra zamakat. Do nominací to totiž letos dotáhnou jen ti, kteří opravdu dokáží uspokojit i ty nejnáročnější diváky. Výborně, Roberte!

Machete: Necenzurovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Svatá krávo! Robert Rodriguez nastavil veleslavným fake-trailerem v Grindhouseu laťku hodně vysoko, tedy minimálně co se brutality týče. Pokud ale po eRkovém traileru ještě někdo zaváhá, jestli Machete bude krvavá akční nálož, asi by měl navštívit nejbližší oční ordinaci. Což dost možná bude muset tak či onak, protože tahle zabijačková masáž vaše zraky procvičí solidně. Bulvy budete valit na Jessicu Alba (která takhle sexy vypadala naposledy v Sin City ... Robert očividně našel správný recept), na tuny dalších odhalených ňader a hlavně na střevní liány, mozky na kaši, utrhané končetiny a ... a na Stevena Saegala, který po letech konečně dostal hlášku! Rodriguez se očividně skvěle baví a co je nejlepší, ve svých trailerech to umí naprosto famózně prodat. Zatím paráda, jen doufejme, že Machete nedopadne podobně jako další Rodriguezovy projekty - v trailerech šílený nátěr, v kině pak sterilní nuda, kterou pár nápadů prodaných v ukázkách nespasí.

Titulky ke stažení ZDE.

Machete: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Aneb další oldtimerová masturbace s Robertkem. Letos se nám té retrovlny dostává v takovém množství, že nám to brzo začne stříkat z uší. Rozdíl je v tom, že 80s borci se snaží vyhrabat někam dál, případně si připouštějí, že už jim není dvacet, zatímco Rodriguez se nám svým hardcore grindhousem snaží namluvit, že sedmdesátky vesele sviští za oknem a všichni se berou děsně vážně. Což o to, je to svým způsobem poetika vlastní tomuto žánru, ale zároveň film neomylně klasifikuje jako přinejlepším guilty pleasure s plným zásobníkem. Ukázka je nabitá akčními scénami, ale těžko vás něco zvedne ze židle - rotačák na motorce už jsme viděli, a i když Trejo se snaží za všech okolností vypadat macho a docela mu to vychází (chladná ocel je vždycky sexy), Seagalovi žádná forma nadsázky neodpáře všechna ta kila navíc, stejně jako nenaučí Jessicu Albu hrát. Tohle je prostě předem rozdaná partie - buď povedené střílení do vlastních řad, s pomrkáváním na fandy mezi něž pravděpodobně nepatříte (kolik jste viděli grindhousových filmů?) nebo snaha o poctu, která zůstane stát na půli cesty. Historie plná Bitch slapů a Black Dynamitů nám ukazuje, že je daleko větší riziko, že se něco podělá - jako u každé výpravy do minulosti. Rodriguez má v akčním žánru zatím relativně čistý rejstřík (až na to Mexiko), ale tenhle film byl, je a bude jen pro určitou skvadru lidí. A když vidím De Nira s pistolí a vyjukaného Faheyho, začínám pochybovat o tom, že do tohohle klubu ještě patřím. Snad ukázka jen klame tělem, pořád je tu ještě šance, že ten film bude alespoň tak nekompromisní jako Black Dynamite. Bude to minimálně dobrý test toho, jestli Rodriguez ještě umí správnou indie odvazovku. 

Machete: Ilegální trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Rodriguez pochopil! Dohled nad novými Predátory je sice chvályhodná věc, ale vypadá to, že si Robert mnohem víc užíval při natáčení Machete. V prvním "ilegálním" traileru totiž nabízí jednu lahůdkovou scénu za druhou, a šňůra známých tváří, které se přišly vyblbnout do trashoidní story o jedné krvavé odplatě, takřka nebere konce. Prolhaní senátoři, zodpovědní kněží, příliš oděné roštěnky... ti všichni nosí bouchačky, plácají nesmysly a tváří se hrozně drsně, přičemž je od první vteřiny jasné, že se záměrně pohybují ve sféře "je to tak špatné, až je to vlastně super". Nikdo a nic se nebere vážně, rozum a soudnost si okamžitě dávají dovolenou, a Rodriguez si dokonce stihne udělat srandu z Terminátora 2 a Skály v pár vteřinách za sebou. Představovačka postav, kterou lemuje tradiční ultra-drsný voice-over, se navíc zoufale odmítá tvářit jako rychlopalný nářez. Nikdy nesklouzne do trailerových kolejí, jak je zná mladá generace, což jí vyhrává další body k dobru. Machete bude stěží filmem pro každého, a dost lidí už teď musí kroutit hlavou, co to krucinál právě viděli. Pokud vám ale srdce zaplesalo ve chvíli, kdy se na scéně objevil oplácaný pán s brýlemi a vyšlápnul si na hlavního hrdinu, víte, na co jít v srpnu do kina. Snad bude tahle pocta drsným filmům za pár šupů stejně zábavná i v celovečerní podobě.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace