Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
The Tragedy of Macbeth | 2021
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 25.12.2021
CZ premiéra: 14.01.2022
režie: Joel Coen
hrají: Denzel Washington, Frances McDormand, Ralph Ineson, Brendan Gleeson, Corey Hawkins

The Tragedy of Macbeth: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Pořád mě to dost baví. Po atmosférických teaserech dostáváme z nového Macbetha konečně hutnější upoutávku a z ní je patrné, že tato verze shakespearovské klasiky rozhodně nebude pro každého. Já si ji ale zatím užívám v každém opojném záběru. Snímek evidentně bude ctít divadelní kořeny své předlohy a zároveň servírovat černobílé vizuální hody s dle všeho výtečnou kamerou, stále mrazivou atmosférou, skvělou prací se zvukem či Washingtonem a McDormand v té nejsilnější herecké formě. Ano, je zde toho hodně co chválit. Nejvíce mě ale baví, jak zcela jinak než dosavadní Coenova tvorba jeho novinka vypadá. A nejlepší je, že se této, doufejme, výtečné filmařiny dočkáme už tento týden.

The Tragedy of Macbeth: Teaser 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Rating v recenzích na nový film Joela Coena je až brutálně dobrý. Tučných 98% recenzí dává palec nahoru, a to při průměrném hodnocení 8,7 z 10 - očekávání tedy můžou být maximální a jde o už asi pátý černobílý film letošního roku, který by se mohl nějakým způsobem promítnout do oscarové soutěže (a to v Americe ani neznají česká Zrcadla ve tmě :). Třetí krátký klip na vánoční tahák Apple TV mi na jednu stranu připadá ale nejslabší, protože výtvarně podmanivé výjevy ustupují spíše teatrálnímu rozehrávání vražedně drsnějších momentů z Shakespearovy tragédie. Těšíme se ale stále velice, byť zvědavost, jak dobře to bude fungovat i v delším pohybu, zaplaší až finální celovečerní produkt. 

The Tragedy of Macbeth: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Ano, nový Macbeth pokračuje ve velmi skromné kampani složené vždy jen z pár černobílých záběrů. Jenže to jsou záběry tak působivé a atmosféricky hutné, že možná ani nebudete chtít do premiéry vidět víc. Ukázky navíc hezky kombinují mistrovskou ruku režijní legendy s artovým atmosférickým feelingem studia A24, jež vám v teaserech připomene nejen nedávného Zeleného rytíře. A funguje to opravdu skvěle. Velmi nadšené ohlasy (na Rottenech stále svítí neskutečných 98 % spokojených recenzí) pak dávají tušit, že zde nás opravdu čeká komorní a obrazově opojná pecka, v níž budou Denzel s Frances zase jednou bojovat o Oscary. A možná nejenom oni. 

The Tragedy of Macbeth: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Slyšíte to? To si totiž Joel Coen chce na stará kolena dojít pro sólového Oscara. A s adaptací jednoho z nejznámějšího Shakespearů v čele s jedněmi z nejoceňovanějších herců naší doby by mu to mohlo i klapnout. Potřetí za krátkou dobu tady máme zajímavý trailer, resp. teaser na černobílý film, který věci podává trochu jinak, než na co jsme běžně zvyklí. V tomhle případě půjde o studii lidské duše očima klasických postav z pera jednoho z nejslavnějších dramatiků historie, natočenou tentokrát pouze jedním z bratrů Coenů (druhého už údajně filmová režie nebere), ale zato vcelku hutně. Ostatně stačí asi tři záběry, abyste pochopili, že tady si někdo dal záležet, aby každý záběr vyprávěl vlastní příběh, podobně jako ta předchozí adaptace Macbetha s Michaelem Fassbenderem, tak bude i tato vsázet především na podmanivý vizuál a silné herecké výkony. Snad to tentokrát ovšem bude mít i nějaké obsahové sdělení a nebude se jednat jen o pouhou honitbu nad formou. Uvidíme, nadšení je ale u mě velké.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace