Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Lov | The Hunt | 2019
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Craig Zobel
hrají: Betty Gilpin, Hilary Swank, Emma Roberts, Justin Hartley, Ike Barinholtz

Lov: Recenze


ikona
Spooner
Betty GilpinCraig ZobelHilary swankhuntLov
O akčním béčku se před pár měsíci hodně mluvilo, nakonec kiny i kvůli koronaviru prošuměl. Má ale cenu ho dohnat? 

Snímek Lov patří mezi ty prokleté tituly, jimž hollywoodská štěstěna příliš nepřála. První povedený trailer diváky sice překvapil a lákal na zábavné béčko, potom ale přišla jedna rána za druhou. Po loňských střelbách ve městech Dayton a El Paso a mediální pseudokauze, kdy si ve Fox News smlsli na zápletce o lovení lidí, dostal projekt od Universalu stopku a hrozilo, že se do kin vůbec nepodívá. A když se producenti rozhoupali a snímek vypustili do světa, začal zrovna řádit koronavirus a kina se pomalu ale jistě zavírala. Lov se tak nakonec uhnízdil na VOD službách, kde se snaží dokázat, že se za vší tou rádoby kontroverzí schovává správně zábavný a kousavý film. Bohužel to však tak úplně nedopadlo.

Což o to, zápletka o lovení lidí sice už není úplně originální, to by ovšem ve výsledku vůbec nemuselo bránit ve vzniku nápady našlapané podívané. Obzvláště, když se chtěli tvůrci pustit i do společensko-politické satiry na téma elitářští liberálové vs. konzervativní republikáni. To mohla být velmi třaskavá a našlapaná kombinace. Tvůrci ovšem bohužel nedokážou pořádně prodat ani jednu z těchto složek. Snímek začne slibným akčním úvodem vyvražďováním nic netušícího masa na porážku, jenž sice svým stylem vyprávění už dnes snad nikoho nepřekvapí, pořád ale nabízí svižné tempo a několik sympaticky brutálních momentů. Jakmile se však příběh zaměří na hlavní drsňačku Crystal, začíná mít film docela znatelné problémy.

S přibývající stopáží se začíná projevovat, že Lov je vlastně dosti prázdný kousek, jenž kromě základní premisy nenabízí vůbec nic navíc. Hlavní hrdinka zde pouze potkává jednu postavu za druhou a po akční či dějové stránce se zde toho příliš nestane. A hlavně to není příliš zábavné. Nedostatek svěžích nápadů se pak scénář snaží vykompenzovat humornou satirou, jenže ani zde to úplně nedopadlo. Ano, pár úsměvných hlášek se urodilo, jinak je satira však vlastně velmi jednoduchá a rozhodně není tak kousavá či drsná, jakou chtěla být a nenabízí nic nového. Celá kontroverze, jež se kolem snímku vynořila je tak ve výsledku ještě víc k smíchu.

Za nevýraznost a jednoduchost pak může do velké míry nejen slabý scénář, ale zejména rutinní režie, která prostě nedokáže potenciál látky dostatečně využít a nenabízí nic, co by se vám aspoň trochu snažilo urvat čelist. Ano, zmiňovaný úvod je fajn a závěrečný souboj konečně nabízí ten správný mix nápadů a humoru, co jsem chtěl vidět celou dobu. Jenže to už přichází až příliš pozdě. Do té doby musí člověk sledovat vlastně až nečekané unylé béčko s rutinní akcí a postavami, které vám jsou prostě ukradené. Betty Gilpin tu drsňačku, co vám bez mrknutí oka ustřelí hlavu, bez problémů věříte. Jenže její hrdinka je tak plochá a nezajímavá, že vlastně nemáte moc důvodů jí fandit. Hilary Swank je po delší době také fajn, ale její postava nemá zdaleka tolik prostoru, co by si zasloužila.


Přehrajte si trailer
Při sledování jsem si pak několikrát vzpomněl na nedávnou, a neprávem opomíjenou, akční šílenost Mayhem. V ní si šli také lidé dosti brutálním způsobem po krku a zároveň si u toho tvůrci brali na paškál systém korporátů. Bylo to neskutečně brutální, našlapané, plné fajn nápadů a satirická část do béčkového celku parádně sedla. A přesně takový nejspíš chtěl být i Lov. Jenže k tomu má ve výsledku i kvůli matné režii až nečekaně daleko. Divák zkrátka tak nějak cítí, že kdyby si to celé vzal do parády třeba Drew Goddard (Chata v horách) či někdo jiný z podobně talentovaného ranku, mohla z toho být mnohem nabušenější, a vlastně i chytřejší, podívaná. Takhle jde bohužel jen o promarněný béčkový potenciál, na který se brzy zapomene.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (32)

Verdikt

avatar5/10

Spooner

Drsňačka Betty Gilpin se společně s několika neznámými probudí uprostřed lesa, kde se je snaží zabít bohatí elitáři. Hlavní hrdinka se ovšem rozhodne bojovat a vrátit to záporákům i s úroky. Bohužel z toho ale vzešlo zcela průměrné béčko s až příliš jednoduchou satirou, jež nenaplňuje svůj potenciál ani z poloviny.Hodnocení redakce

 • avatar5/10

  Mr. Hlad


Hodnocení čtenářů

 • avatar7/10

  Robur

 • avatar5/10

  Cross

 • avatar6/10

  Tomino

 • avatar8/10

  Memphis

 • avatar7/10

  the dark knight

 • avatar7/10

  Vardant

 • avatar6/10

  mattesko

 • avatar7/10

  Muf

 • avatar7/10

  Herkulesss

 • avatar6/10

  Nexus6

 • avatar8/10

  pepo

 • avatar5/10

  Alangor

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace