Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Liga spravedlnosti Zacka Snydera | Zack Snyder´s Justice League | 2021
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 18.03.2021
CZ premiéra: 18.03.2021
režie: Zack Snyder
hrají: Henry Cavill, Ben Affleck, Gal Gadot, Jason Momoa, Ezra Miller

Liga spravedlnosti Zacka Snydera: Trilogy Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Byť si to někteří nejspíš ještě pár let nepřiznají, Snyderova štace u DC je u konce. Natočil si svoji velkolepou trilogii, počínaje fantastickým Mužem z oceli, přes polarizují duel Batman vs. Superman, až po velký čtyřhodinový finiš s Ligou spravedlnosti. Měl by toho na skladě ještě víc? Jednoznačně, na filmovém plátně už se ale každopádně dalšího pokračování od něj nedočkáme, tahle kapitola končí a před pár dny vydaný trailer to jen potvrzuje. Ten pak pochopitelně staví na tom, co všechno vlastně Lize předcházelo, a nebudu vám kecat, na mě ta rekapitulace celkem funguje. Zejména pak záběry z Muže z oceli dávají vzpomenout na ty úžasné trailery, které kdysi doprovázely kampaň k rebootu Supermana. Není divu, že na ně nová ukázka vsází nejvíc. Dojde ale i na opáčko těch nejepičtějších momentů z pokračování, které byť za ty roky posbíralo spoustu hejtu, pořád nabídlo několik úžasných momentů, jako když Batman zastaví Supermanovu pěst. To je scéna, ze které prostě fanouškům musí zákonitě spadnout brada až na zem, a Snyder si to náležitě vychutnal. Každopádně na záběry ze samotné Ligy už moc nedojde, což ale vlastně vůbec nevadí. Ostatně až si někdy budu dávat maraton, pravděpodobně si z Ligy taky pustím jen finále, a bude mi to bohatě stačit.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera: Final Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Upřímně, už se nemůžu dočkat, až celá ta mánie Snyderových uctíváčů po premiéře (snad) utichne, oni budou uspokojeni a zbytek filmového světa se bude moci posunout o dům dál. Jenže ať už to dopadne jakkoliv, finálnímu (a tentokrát fakt už snad opravdu poslednímu) traileru se nedá upřít poctivý blockbusterový tah na branku s řádnou porcí epičnosti a překvapivě i funkční osudovosti. Zejména v první polovině pak fungují tyto faktory až překvapivě solidně. Tvůrcům navíc po minulé upoutávce konečně došlo, že by mohli kromě milionů zpomalovaček ukázat i trochu příběhu, nebo se věnovat alespoň postavám. A minimálně u záporáka Darkseida to docela vychází. Škoda, že v závěru se zase naplno projeví Snyderův digifest, který je v některých záběreh pořád dost ošklivý. I přesto ale platí, že tohle lákadlo se HBO Max povedlo a aspoň hezkou marketingovou tečku nám tahle Justice League vlna dala.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera: Final Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Poměr stran je šílený, opakované záběry z Batman vs. Superman plus opětovná sázka na extrémní zpomalovačky vysvětlují, kde se vzala ta čtyřhodinová stopáž, a digifest by potřeboval ještě trochu učesat. Naprosto tak chápu výtky, které k tomu filmu budou putovat ještě předtím, než se na něj někdo v nové podobě podívá. Jednoduše není pro všechny. Na druhou stranu se mi zamlouvá, že film bude zcela zřejmě dávat daleko větší prostor každé postavě, včetně záporáků. Snyder zároveň rozšíří svůj vesmír o nové postavy (Martian Manhunter), fanouškům dopřeje tunu komiksových easter eggů (černý oblek, Joker jako good guy) a z filmu kompletně zmizí ten odporný rudý filtr, se kterým šel do kin, takže se vrátí původní estetika. Je to samozřejmě furt megalomanská snaha narvat do jednoho filmu asi deset dalších, což může ve výsledku udělat ze SnyderCutu nesnesitelný guláš i pro lidi, kteří mu jinak fandí. Mně osobně už ale zjevně není pomoci, protože naprosto upřímně si ten představený materiál dost užívám a už se vlastně těším, až si před premiérou dám maraton i všech ostatních předchozích DC filmů. Ale je mi jasné, že jsem v menšině.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Šaráda pokračuje. Snyderofily dychtivě očekávaný trailer museli Warneři stáhnout kvůli právům na hudbu z oficiálních kanálů a zůstal jen v rebelských končinách z kategorie MovieZone, teď s ním ale vyrukovali znovu - a v podstatě ve stejné podobě, kterou odlišuje jen černobílé podání. Zack Snyder se totiž noří dál a víc do mokřin svého narcismu a přesvědčení o své důležitosti, pročež už deklaruje, že nejvíc by obnovená Liga spravedlnosti oslnila jako černobílý dvojfilm pro IMAX! Fatálnost příběhu má tedy podtrhnout i tohle ultratemné pojetí, které z nevábně vyhlížejícího matroše dělá ještě nepřehlednější podivnost. Snyderovi nohsledi ať si mě klidně umlátí, ale tohle je fakt už nějaká parodie, buď z komedie Woodyho Allena o hollywoodském zákulisí nebo Kazmova první světová trefa. Mimochodem pocit, že oslnivý černobílý biják vznikne tak, že se barevný film zbaví barev, mi přišel mimo i u Parazita, Logana a Šíleného Maxe. A ti vypadali původně o x levelů líp...

Update: HBO vydalo i barevnou ukázku. Vypadá líp než černobílá, promo zmatení je ale dokonalé. 

Liga spravedlnosti Zacka Snydera: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Klasická snyderovská symfonie zpomalovaček, podtržená songem, který stopáž traileru napaluje někam k 244 minutám, tj. přesně tam, kde nás chce božský Zack mít. Vypadá to temně, vypadá to osudově a vypadá to... furt stejně. I když v tomhle donkichotském souboji s estabilishmentem zvráceně fandím oběma stranám, tohle může skutečně přesvědčit jen lidi masturbující u náhodně generovaných CGI gejzírů a samozřejmě markeťáky z Warnerů, co chtějí všechno na MAX a z nějakého důvodu už podruhé Snyderovi svěřili budoucnost svých výplatních pásek. Američani mají trefné rčení: Fool me once, shame on you. Fool me twice, shame on me. Kdo se nechá nachytat podruhé, nechť ráčí rovnou do diskuze, aby nám přednesl své evangelium. Já tam budu ready kopat za nevěřící Tomáše. Dvě hvězdičky za úvodní loga HBO MAX a WB MAX (vše na MAX, to miluju).

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace