Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Láska na druhý pohled | Love Happens | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 18.09.2009
CZ premiéra: 29.10.2009
režie: Brandon Camp
hrají: Aaron Eckhart, Jennifer Aniston, Martin Sheen, Joe Anderson, Dan Fogler

Láska na druhý pohled: Recenze


ikona
KarelR
Aaron Eckhart balí Jennifer Aniston a radí, jak se dostat přes smrt někoho blízkého. Dobré drama, nebo špatná komedie? 

Fanoušci Jennifer Aniston jsou klikaři. Přátelé skončili před pěti lety, její kariéra ale jen kvete. Sice ne co se žánrového rozsahu týče, tři romantická dramata za rok je ale úctyhodný výkon. I když v Lásce na druhý pohled (zase) hraje jen pohlednou protiváhu hlavního hrdiny. Dokonce rovnou květinářku, aby i ti pomalejší pochopili, že její hlavní úlohou je stát vedle tulipánů a snažit se vypadat stejně dobře jako ony. Samozřejmě nic proti tomu!

Vdovec Burke totiž potřebuje v životě trochu radosti. Jeho žena zemřela před třemi lety a nevyrovnává se s tím zrovna tradiční cestou. Namísto vzpomínkových debat s příbuznými o svém trápení napíše knihu, která se záhy stane bestsellerem. Potřebujete poradit, jak se vyrovnat se ztrátou bližního? Tak přijeďte na seminář se samotným autorem, který vám s úsměvem na tváři vysvětlí, že život je fajn a měli byste s tím svým pohnout kupředu. Nač truchlit nad mrtvou osobou, když je kolem tolik krásy? Třeba květinářka Eloise, do které stačí jednou vrazit na chodbě (český název lže!), a máte jasno, s kým byste rádi na skleničku.

Truchlící pisatelská celebrita sice ještě není úplně připravená na randící manévry, vydělávání na rozhozených pozůstalých ale není dvakrát uspokojující činnost. A tak je čas zkusit něco jiného. Dobývání nového objevu se zdá být tou správnou volbou, brzy se však ukáže, že staré rány ještě nejsou úplně zahojené. Do hry navíc vstoupí rodiče zesnulé manželky a takřka neodolatelná nabídka na celoplošné ždímání rozhozených Američanů. Dokáže se Burke sebrat včas na to, aby učinil ta správná rozhodnutí? Respektive, dokáže se s tím vejít do jednoho celovečeráku tak, aby se tomu dalo uvěřit?

Rozlousknout tenhle oříšek se snaží debutant Brandon Camp, který rozhodně nechyboval při castingu. Hlavní roli totiž svěřil Aaronu Eckhartovi, jehož herecké schopnosti ční daleko nad většinu filmů, ve kterých se objeví (čest zhruba dvěma výjimkám). I tady je za jistotu, bez níž by loď klesla ke dnu, problémem ale je, že k němu scénář není dvakrát přívětivý. Dát dohromady romantické drama se špetkou komedie není jednoduchá věc, a často se vám stane, že se tyhle tři roviny neprolnou úplně ideálně. A právě to je případ Lásky na druhý pohled, která navíc plave v dost závažném tématu.

Celý film je v podstatě o tom, jak Burke vede svůj seminář a rozdává rady, jak překonat něčí smrt. A protože to zažil, napsal o tom knihu a dokáže si na tváři vyčarovat úsměv, kdykoliv je to potřeba, měli byste ho poslouchat. Nevadí, že jsou jeho slova otřelá až běda (podívejte se na věc z jiné perspektivy atd.), všude kolem je spousta lidí v depresi, a vás by mělo zajímat, jak se s tím poperou. Ve volných chvílích potom balí Eloise, která je tu vlastně jen proto, aby Burke mohl trousit fóry a bojovat se starými časy, nebo aby odolával plánům velké korporace, jež délku lidského smutku zásadně měří koláčovými grafy (a ráda by Burkův obličej plácla i na nízkokalorické cereálie, což by mu přineslo slušný balík).

Eckhartovi nečiní problém všechny tyhle linie uhrát, samy o sobě ale ukrývají jen minimum opravdu zábavných nebo dojemných momentů. A jejich mix není dost romantický nebo dramatický na to, aby vás to správně zarazilo do sedačky. Ve výsledku se z vás bohužel snaží jen vytáhnout nějaké ty emoce přes nejklasičtější filmařské postupy, které ale dospějí do takové klišovité křeče, že by se za ni režírující Camp měl stydět. A to samé by měl dělat v několika obzvlášť bolestivých chvílích, kdy se do svého filmu snaží nacpat ujetý humor, který jako by sem zavítal z jiného vesmíru.

Kupodivu za něj nemůžou Judy Greer (posté ta samá kámoška), ani Dan Fogler (poprvé normální člověk). Bez těch necitlivých výpadů na bránici bychom ale mohli mluvit alespoň o standardní romanci, která skončila někde v průměru a nemá moc ostudných momentek. S nimi a s hodně přepáleným finále je to o chlup horší.

Verdikt

avatar5/10

KarelR

Aaronu Eckhartovi umřela žena, napsal o tom knihu a teď je slavný. Ani prachy mu ale nepřinesou štěstí, které by mohlo přijít z náruče květinářky Jennifer Aniston. Průměrnou romanci potápí pár příliš laciných momentů, nad vodou ji ale drží sympaťák v hlavní roli. Slabší povahy budou možná potřebovat kapesníky, všem by ale mělo být jasné, že tuhle okružní plavbu už Hollywood pořádal nesčetněkrát, a většinou to dopadlo mnohem lépe.Hodnocení čtenářů

 • avatar2/10

  Le_Chuck

 • avatar6/10

  Psema

 • avatar8/10

  kyller

 • avatar7/10

  Rokle

 • avatar4/10

  The Joker

 • avatar6/10

  Ragnarok

 • avatar7/10

  Tomino

 • avatar5/10

  Plesky

 • avatar6/10

  Barbosa

 • avatar6/10

  lekr

 • avatar5/10

  Lucifrid

 • avatar6/10

  TheDasrkKnightR

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace