Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Láska bez bariér | Tout le monde debout | 2018
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 28.06.2018
režie: Franck Dubosc
hrají: Franck Dubosc, Alexandra Lamy, Elsa Zylberstein, Gérard Darmon

Láska bez bariér: Recenze


ikona
Rimsy
alexandra lamyfranck duboscláska bez bariér
Romantika na vozíčku, která je milá a na rozdíl od trendu současných francouzských komedií důstojná. No ale to je taky skoro všechno. 

Zkušený francouzský herec Franck Dubosc si po padesátce splnil sen a po desítkách rolí taky něco sám natočil. Není divu, pro charismatického chlapíka byly zatím největšími úspěchy úlohy v béčkových komediích Kempink a vedlejší role v pokračováních Asterixe a Obelixe a Návštěvníků, takže ideální rozpoložení pro kariérní posun. A u komediální tematiky zůstal, tentokrát s romanticko-paraplegickým nádechem. Povedlo?

Dubosc představuje stárnoucího, ale stále elegantního donchuana, který si zakládá na svobodě, sexuální nezávislosti a krátkodobých vztazích. Klasický starý mládenec má kamaráda, jemuž se se svými plány svěřuje, aby těch klišé ještě nebylo málo. Nikoho nepřekvapí, že nás čeká klasický příběh o napraveném hříšníkovi, neboť věčný svůdník se tentokrát skutečně zamiluje. Jeho vyvolenou je paradoxně zralá žena na vozíku (ve svěžím podání krásné Alexandry Lamy). Casanova se však dostává do potíží ve chvíli, kdy kvůli sblížení předstírá tentýž handicap, totiž upoutání na vozík. Základy pro crazy komedii jsou položeny. Nebo snad ne?

Humor je překvapivě střídmý a rozhodně ne prvoplánový. Nebudete se smát, spíše uculovat fajnové atmosféře, neboť o gagy vysmívající se handicapovaným je velká nouze. V tomhle ohledu všechna čest, snímek nesklouzává k vulgaritám a trapnostem, nýbrž si drží svou francouzsky distingovanou linii. Smolným důsledkem tohoto přístupu je, že výsledek je trochu nudný, jelikož nepřekvapí ani příběhově, ani humorem a v důsledku tak ani moc nemá čím zaujmout. Je však zřejmé, že o kdovíjaké originality se ani pokoušet nechce.

Našince potěší jedna epizoda z Prahy, záběry z Rudolfina a čeština v pozadí. Pár hezkých scenáristických nápadů je i pěkně natočených, přesto se jedná o drobnosti na úrovni jednotlivých scén, celkový příběh je stále velmi prostý a obyčejný. Což je patrné především v druhé polovině, která po rozehrání karet už jen naplňuje očekávané šablony. Příjemná atmosféra romance středních let však urazí málokoho, a tak pokud se na tuto vlnu naladíte, Dubosc vás odmění příjemnou stovku minut. Což docela jde.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar6/10

Rimsy

Do značné míry zaměnitelná a obyčejná, ale příjemná romantická komedie o svůdníkovi, kterému otevře oči skutečná láska. Ale jestli vám francouzské chutě šmakují, může vám tahle jednohubka bez problémů stačit.


Podobné filmy


Hodnocení redakce

  • avatar5/10

    Mr. Hlad

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace