Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Labyrint lží | Body of Lies | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 10.10.2008
CZ premiéra: 27.11.2008
režie: Ridley Scott
hrají: Russell Crowe, Leonardo DiCaprio, Mark Strong, Carice van Houten

Labyrint lží: International trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Pokud už se některý z velkých blockbusterů zmůže na první international trailer, můžete si do notýsku zapsat padesátiprocentní pravděpodobnost, že se dočká i druhého. A to v hodně těsném závěsu. Evropská nadílka k Labyrintu lží s pořadovým číslem je tu a nám nezbývá než bilancovat nad změnami, které se v trailerové rodině udály. Není to naštěstí tak složité. Začněme tím, že to, co bylo minule cool, zůstává cool i dnes. DiCaprio s neapartním plnovousem se prohání skrze vyprahlou poušť, efektně pálí z efektních zbraní a kdesi na druhém konci planety ho zpoza hrníčku s ranní kávou diriguje nažehlený Russel Crowe. Kdesi mezi řádky můžete tušit „vyšší poselství“, v té akčně-špionážní skrumáži však spolehlivě zaniká s prvním výbuchem (počkáme si na něj tedy do kina). V první minutě nečekejte žádná překvapení – zkušený trailerový harcovník může odtušit pouze několik nepatrných zkrácení patera záběrů, za uškudlené vteřiny pak nejen on dostane záběry nové – spolu se zbrusu novou třicetivteřinovou koncovkou, která splétá osudy a souvislosti ještě efektněji než kdy předtím. Ne nadarmo se říká, že international trailery mají mnohem větší drive než ty zámořské. Tady je to vidět nejen na konečném tempu, ale i zvýšené dravosti podkresové muziky. Asi to ve výsledku nebude takový bezproblémově stravitelný videoklip, ale lahodná optika Scottovy kamery a dvě herecké esa v rukávu jsou stále dostatečným důvodem, proč se do kina vyloženě těšit.

Labyrint lží: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Nechci se opakovat, takže budu citovat kolegu Hlada (i když říká to samé co já): „Vůbec nechápu, o co tam jde, ale vypadá to výborně.“ Howgh. Je až s podivem, kolik prvotřídní trailerové práce se vejde do ukázky, u níž se těžko identifikuje byť jen základní dějová linie. Producenti by si možná měli uvědomit, že právě na zápletku se do kina obvykle láká a rychle nadhodit něco méně roztěkaného, klidně i méně efektního... prostě trochu uchopitelnější klip, ze kterého vykoukne silný příběh a ne jen vizuální nátřesk, podepřený živelností Leonarda DiCapria. Jinak by totiž mohlo dojít na další slova Mr. Hlada, totiž že diváci nechají tenhle kus ve štychu, nápodobně jako Krvavý diamant nebo Království, další akční eskapády, pohybující se v reálné a politické přítomnosti. My Ridleyho na holičkách nenecháme, protože má víc dynamiky a drajvu než dvacet posledních trailerů dohromady. Scottové nestárnou. To se cení.

Labyrint lží: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

O pozdní tvorbě Ridleyho Scotta můžete psát pořád dokola jedno a to samé. Od Království nebeského za sebe seká filmy rychlostí pětadvacetiletého mladíka, snad, jak říká kolega Shushika, s vědomím, že už mu moc času z pozemského života nezbývá (tím míň ze života kreativního). Zatímco jeho parťáci z režijního penzionu seniorů sbírají Oscary, on vpaluje do diváků žánrovky, které ty oscarové hity dost pravděpodobně přežijí (aneb s Americkým gangsterem zdravíme Skrytou identitu). Nedivil bych se tomu ani v případě modernější kriminálky Body of Lies, za níž stejného tvůrce odhalíte do pěti sekund. Scottovské filtry jsou trademarkem (naštěstí už vůbec ne samoúčelným), steně tak Russell Crowe metamorfující v týpky, které má druhá hvězda přirozeně zastínit. Tentokrát je jí tvrdší, ale stále vymydlený Leo, posílající kopance, nábojnice i drsňácké zpovědi o tom, koho zrovna odkrouhl. Z traileru sice nejde moc pochopit, o co že v Body of Lies půjde (na to máte Info o filmu), jako lehká ochutnácka nastřižená přes několik telefonních hovorů to ale ZNOVU funguje výborně. Tak jen houšť a větší kapky.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace