Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Kurýr 2 | The Transporter 2 | 2005
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 02.09.2005
CZ premiéra: 20.10.2005
režie: Lous Leterrier, Corey Yuen
hrají: Jason Statham, Amber Valletta, Hunter Clary

Kurýr 2: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Není to tak dávno, co tu proběhlo absolutní akční peklo a Leterrier se Stathamem si od nás odnesli celých pět hvězd. Nová ukázka, která je určena pro evropské publikum, je tedy v jejím světle lehkým zklamáním. Statham sice stále vyšvihává ladné piruety a jinou fyzickou ekvilibristiku ve zpomalených záběrech a dočkáme se i nových specialitek, ale děje se tak za doprovodu výrazně pomalejšího (a v pár místech lehce zmatenějšího) střihu a o chlup nudnější hudby. Navíc místo ukázky ocelových pěstí vsadili tvůrci první minutu raději na ucelený výklad těžce neoduševnělého příběhu, což je prostě průšvih, protože na tuhle notu kurýrovské říkanky plné akce nikdy brnkat neuměly (a nikdo to po nich ani nechtěl) a je hloupost je tak propagovat. Každopádně už se tak stalo a alespoň se zodpovídá otázka, co má společného malý chlapec se smrtící virem. Fešná blondýna s rafinovaně umístěným tetováním by vám řekla, že jedno jsou – chlapec je jím totiž „napíchnut“, aby rodiče měli větší motivaci zaplatit únoscům výkupné a dostat protilátku. A pak už se najíždí na to, co máme rádi. Dokonce i s pár hláškami a starým známým inspektorem z minulého dílu, který zjevně rád vyměnil policejní odznak za čest být ve Frankových službách. A reminiscence se dočkává i proslavená bitka se sekerkami. Třikrát hurá ;). Za ukázku děkujeme kolegům ze cinemovies.fr.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Kurýr 2: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

No sakra práce. Besson s Leterrierem nás v poslední době skutečně nešetří. Po výborných trailerech na Unleashed (ostatně i po samotném filmu ;) přichází s podobnou vervou Kurýr s pořadovým číslem dvě a dává náležitě vědět, že předchozí díl byl jen rutinním stylistickým cvičením. Efektní rozjezd doplňují odkazy k prvnímu dílu (zazvonění v budově, připomenutí pravidel) a přes trochu povídání se dostáváme k fatálnímu zlomu – je jím únos v podání fešné blonďaté tetované rebelky, která pro pěst i zásobník nechodí daleko. A v tu chvíli trailer nabírá téměř neuvěřitelné tempo. Ultrarychlý střih drtí všechno, co mu stojí v cestě, většinou tedy auta a lidi, jejichž syntéza na pozadí výbuchů působí dobře jak zpomaleně, tak i normálně. A Statham dělá takové skopičiny, za které by se nemusel stydět ani Neo v Revolutions. Skok nad srážejícími se vozy, dopad na střechu taxíku, bitka v letadle a ke slovu se opět přihlásí i nějaké to netradiční bojové náčiní, jako třeba hasičská hadice. Termín „cool“ vás asi bude napadat až nebezpečně často ;). Ukázka ke Kurýrovi 2 je pro mě dokonalým vyplněním trailerové šablony s precizním skloubením vizuální a hudební složky a obrovským efektem „ledové sprchy na zádech“. Tedy jednoduše nářez, který obsahuje vše, co si kdy můžete od podobného spotu přát. A přestože jde jen o bezduchý akční výplach, dějou se tu takové věci s takovým nasazením, že si tvůrci svých pět hvězdiček prostě zaslouží.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace