Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Kurýr 2 | The Transporter 2 | 2005
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 02.09.2005
CZ premiéra: 20.10.2005
režie: Lous Leterrier, Corey Yuen
hrají: Jason Statham, Amber Valletta, Hunter Clary

Kurýr 2: DVD


ikona
k0C0UR
 

Na to, jak jsme se na dvojku Kurýrova řádění těšili, prosvištěl našima rukama překvapivě rychle. Důvodů je nasnadě několik. Leterrier především nedokázal zopakovat pečlivé dávkování a komornost akčních ingrediencí. Frank Martin připomíná spíše comicsového hrdinu, který když si usmyslí, že bude létat, tak bude létat (všichni jsme viděli scénu s bombou a jeřábem, ne? ;). Nicméně, na DVD je tenhle film ideální a jeho tupost je spíše silnou zbraní než překážkou –za pár korun z půjčovny na dobré domácí soustavě je ten bezhlavý akční zážitek adekvátnější než za „stopade“ v kině.
Bonusová sekce vás uvítá jedenácti vystřiženými scénami. V principu nejde přímo o vystřižené scény, nýbrž o prodloužené již stávající (většinou akční). Troufám si tvrdit, že však nepoznáte rozdíl – zpravidla jde o dva tři jiné střihy, jinak zůstává naprosto vše při starém. Pokračujeme přes „Blooper Reel“, což je dvouminutovka zkažených záběrů. Rozhodně vtipná, bohužel v nejlepším končí. Mimochodem, je docela zvláštní koukat na Jasona Stathama, který se také dokáže od srdce smát – v žádném díle Kurýra na tohle prostor nezbyl :). Disk uzavírá dvojice dokumentů, jimž byly trochu zvláštně přiřazeny priority – film o filmu má pouhé čtyři minuty, za to film o sestavování soundtracku a skládání hudby celých dvacet. He? První jmenovaný je klasické úderné promo poskládané z nejakčnějších záběrů z filmu a prokládané hypeovacími řečičkami producenta a režiséra. Nic objevného. To dokument číslo dvě je na tom o poznání lépe, přestože bych ho očekával spíše u Star Wars nebo Indiana Jonese ;). Pokud byste přece jen neměli dost, skrze v úvodní menu můžete prozkoumat kratičký spot o natáčení akčňáku Sentinel, kterým vás provede voiceover Kiefera Sutherlanda.
Všem bonusům se bohužel vyhnula česká podpora, přestože si češtinu provokativně můžete za všech okolností nastavit – ale titulky jsou prostě prázdné. Škoda. Po zvukové obrazové stránce je však Kurýr dvojka chloubou, kterou se můžete bez okolků chvástat při všech plánovaných i neplánovaných návštěvách ;).

Obraz: 2,35:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky, polsky, maďarsky
Titulky: české
Cena: 499,-
K mání od: 21. 6. 2006

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace