Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Království nebeské | Kingdom of Heaven | 2005
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 05.05.2005
CZ premiéra: 05.05.2005
režie: Ridley Scott
hrají: Orlando Bloom, Eva Green, Jeremy Irons, Brendan Gleeson

Království nebeské: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Kdo byl na letošní oslavě narozenin MovieZone, respektive na druhé Trailer night, tomu není nutné ukázku na Království nebeské blíže představovat. Vy ostatní se možná ptáte, proč do rubriky Oldie dáváme trailer na film, který byl v kinech sotva před rokem. Důvody jsou dva. Zaprvé Království nebeské v kinech neuspělo tak, jak by si Ridley Scott přál a i přes nepopiratelné kvality byl film publikem ignorován, takže stojí za to si ho připomenout. Druhý – mnohem podstatnější důvod – je ten, že z téhle ukázky vám spadne čelist k zemi a pravděpodobně dostanete křeč do ruky, jak budete opakovaně mačkat mezerník pro další a další přehrávání. Nejde totiž o klasický trailer na historický velkofilm, kde davy pěšáků padají pod okovanými kopyty koní za zvuků velkolepé pseudohistorické hudby. Tohle je akční nářez, který vás přiškvaří do křesla a přitom během pouhých dvou a půl minut vyvolá tolik emocí, že by si s nimi vystačil nejeden celovečerák. Za všechno může dokonalá práce s neobvyklou hudbou, vynikající střih a především strhující tempo. Když se v sedmdesáté vteřině k nádherným záběrům přidají elektrické kytary a později i bicí, člověka až zamrazí a celá druhá půlka traileru se nese v pekelně ostrém tempu, které vám dovolí vydechnout až úplně na konci. Kdo ukázku zná, ten už určitě stahuje. Kdo ne, ať se na to vrhne okamžitě. Tahle ukázka na Království nebeské je totiž něco, co jste ještě neviděli.

Království nebeské: Extended trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Na Ridleyho dorážejí producenti (ostatně vykročit si na plátna jen dva týdny před Epizodou III, to chce pořádný kus odvahy) a tak útočí na poslední bezvěrce mohutným čtyřminutovým trailerem, který film staví do zajímavějšího světla než ty předešlé. Konečně se v něm totiž něco dozvíte, a není to jen o fackování v závěru rytířské přísahy. Poodhalíte roušku vztahu mezi kovářem Orlandem Bloomem a princeznou Evou Green, uvidíte spousty nových hezkých obrázků a po třech minutách vám Orlando předvede, že je velmi učenlivý, když profackuje tisíc maníků najednou. Mění se ale tímhle trailerem něco? Rád bych si to myslel, ale ani tady se mi nedostalo skutečných emocí nebo něčeho, co by mě nakoplo k tomu, abych se na film začal těšit. Vypadá to jako Gladiátor, ale nechutná to tak dobře a vlastně ani nevím, jestli bych chtěl, aby to tak chutnalo. Tohoto otravného pláštíku se film zjevně zbaví až po své premiéře a závěrečná třetina traileru dokazuje, že na to má - i co se týče zajímavých výlevů postav a scenáristy (Orlandovo pasování nových rytířů v masovém měřítku). K finálnímu přesvědčení davů je ale potřeba trochu něco jiného. Chceme nějaký nářezový trailer jako v případě Gladiátora nebo Troji. Jeho absence naznačuje, že Ridley Scott tentokrát nemá v záloze trademarkově vychytané akční scény. To samozřejmě nedělá z Kingdom of Heaven předem ztracený film, ale... znáte to. Mimořádně podezřívavé čtyři hvězdičky. (superkvalita (62MB))

Království nebeské: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

A přestává sranda! Stačí stáhnout japonský trailer a naděje vkládané do Scottova spektáklu začnou dávat mnohem jasnější smysl. Hodně času sice strávíme s holčinami Bloomova hrdiny, ten se však konečně dokázal zbavit uhlazeného image Legolase i uhlazeného Willa z Pirátů z Karibiku. S umaštěným plnovousem a rozevlátou kšticí mi do sedla koně konečně pasuje bez námitek. A chrabrý Ridley vytahuje ze zápisníku další důkazy svého vizuálního mistrovství - ať už v intimním dialogu mezi svíčkami, tak v davových scénách s lučištníky, pěšáky i při bombardování města. Nejspíš nebude chybět ani solidní řádka "full-contactních" soubojů obrněnců, které avizují hlavně tři poslední (alespoň pro mě velmi vyvedené) framey. Co předvedou občas herecky kolabující Jeremy Irons a Liam Neeson si musíme nechat jako důležitou hádanku až na kino. Do té doby sosejte tenhle trailer. V příští ukázce by stálo za to ještě přitvrdit v mlátičkách, nahodit americké mezititulky a tasím pět hvězdiček.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Království nebeské: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Mistr výpravné epiky se pozná hned podle prvních sekund. Jakoby samozřejmá křupavost megalomanských výjevů i dílčích akciček, obraz zahalený do odstínů středověkých maleb a pečlivá stylizace každého prostředí, mezi nimiž Scott přeskakuje s dravostí rozzuřeného křižáka, takový je první test Kingdom of Heaven. Nebeské království ukrývá hodně víry, ještě více Bloomovského čistého hlásku a poklidné tempo, které tvůrci ozvláštňují třebas překvapivou hrou s rytmizovanými zvuky všeho druhu (1:21 - 1:41). Do ukázky je rozdrobeno několik úžasných bitevních výjevů, Irons, Neeson i Gleeson a nechybí i trocha oné romantiky s éterickým hudebním podkresem made in Gladiátor. Z hlediska trailerové historie nic objevného, ale při podrobnějším přezkoumání se vyloupne hned několik momentů, které by mohly ve svatých knihách diváckého nadšení ohrožovat i rozmáchlost Pána prstenů. Ano, Ridley, pěkné, pěkné to máš, ale trochu se ti vytratil posadit-je-na-zadek efekt :-) Alespoň že je při pohledu na poslední frame nad jasnou princeznu jasnější, že ty pravé trailerové hody nás čekají teprve v následujících týdnech. Pakliže vám všechna tato, bohem zaštítěná slova a elitní jména, zní jako medový vánek, rozhodně nepohrdněte fullscreenovou kvalitkou (37 MB).

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace