Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Králové ro(c)ku | Tenacious D in The Pick of Destiny | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 22.11.2006
CZ premiéra: nestanovena
režie: Liam Lynch
hrají: Jack Black, Kyle Gass, Ben Stiller, Colin Hanks, David Krumholz

Králové ro(c)ku: DVD


ikona
Shushika
 

Králové ro(c)ku byli jedním z nejočekávanějších filmů letošní sezóny. Kdo si v upoutávkách pustil onu beethovenovsko-blackovskou fúzi, v níž se rock tak líbezně rýmuje s cock, dá mi jistě za pravdu. Těšili jsme se na pořádnou lekci politicky nekorektního humoru, camea hochů z Fratpacku, pár rockových vypalovaček á la Škola ro(c)ku, narážky na kde co a Blackovy proslavené grimasy. A v mnoha případech jsme přesně tohle dostali. Spolu s tím se nám bohužel místy dostávají větší či menší záškuby křeče. Mladý režisér Liam Lynch s Jackem Blackem a Kyle Gassem zcela jistě "duchovně souzní" a celé natáčení byl nekonečný improvizační happening, kdy se štáb klátil v pase, majíce namožené příčně pruhované svalstvo. Králové ro(c)ku se mohli stát opravdu nezapomenutelnou kultovka na pomezí komedie a dokumentární hříčky. Jejich kardinální problém bohužel spočívá v tom, že režisér své svěřence nedokázal ukáznit a přimět k tomu, aby vypotili trochu sevřenější útvar. Film je totiž prakticky bez děje, opravdu detonačních situací je pomálu a ani nekonečný proud Blackových šklebů a intonačních cukrbliků povážlivé scenáristické díry dvakrát účinně nezalepí. Jakoby Lynch spoléhal na to, že tlouštíky postaví před kameru, nechá je, ať si tam dělají co chtějí a ono "to" tam pak zaručeně bude. Když duo udeří do strun, dělá si legraci z rockových ikon (Ronnie James Dio, Meat Loaf), kultu slávy, vystřihne pár narážek na známé filmy (Mechanický pomeranč, Past), zhluboka se vysměje fundmentalistům, kteří rock považují za smrduté dílo ďáblovo či poskytne trochu prostoru svým kámošům (dokonale stylizovaní Ben Stiller a Tim Robbins), podaří se na slabiny filmu zapomenout mrknutím oka. Tyhle drobné odbočky prostě fungují přesně jak mají. Když je však "dějotvorná" aktivita jen na Blackovi s Gassem, jakoby si najednou nevěděli rady. Ne že bych se nezasmál nebo nebavil, ale Školu ro(c)ku jsem si prostě užíval podstatně víc. Třeba na tom budete jinak.(7/10)

Film sice našimi kiny neprošel, ale distributoři mu s vědomím jistého komerčního potenciálu dali do vínku pěknou nálož bonusů. Mimo obligátního traileru a česky otitulkovaného komentáře Liama Lynche, Jacka Blacka a Kyle Gasse, jde zejména o 32 min vystřižených nebo alternativních scén. Některé z nich by oficiálnímu sestřihu Králů ro(c)ku jistě spravily reputaci - viz třeba dokonale načasovaný "nákup v army-shopu," který mě bude bavit i podvacáté. Na disku nechybí ani napolo mystifikační Jak se točili Králové ro(c)ku (23:09 min), fičura V nahrávacím studiu (21:36 min), která nás uvádí do tvůrčího procesu skládání hudby, krátký šot Jak se točilo hudební video (4:43) a samotné Hudební video. Na závěr nás čeká Hudební skok, což není nic jiného než 12 samostatně izolovaných hudebních scén z filmu.

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, Dolby Digital 5.1 - česky
Titulky: české
Cena: 399,-
K mání od: 4. 6. 2006

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace