Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Kontraband | Contraband | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 13.01.2012
CZ premiéra: 26.01.2012
režie: Baltasar Kormákur
hrají: Mark Wahlberg, Ben Foster, Kate Beckinsale, Giovanni Ribisi, Lukas Haas

Kontraband: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Mark Wahlberg je takřka učebnicový prototyp táty od rodiny. Podsaditý pitbul, který udělá cokoliv, aby vydělal na chleba a uchránil hnízdo. Všechno ostatní v tomhle drsňáckém remaku ale přímo křičí "fuck off, Hollywood". Příliš oškliví, zarostlí lidé s umaštěnými bouchačkami, sychravá, lezavá atmosféra v každém záběru a kriminální hnus, který ušpiní každého - dokonce i peroxidovou Kate Beckinsale. Po letech sametově prosluněných filtrů a dokonale narýsovaných kamerových obíhaček je celkem nezvyk vidět takhle ukoptěnou ukázku, ale naznačuje to mj. že filmu nebudou chybět severské koule. Je ovšem nutné je prodat v hollywoodském obalu a tady nám trochu marketing selhává - ukázka je příliš bezkrevná a koláž v její závěrečné čtvrtině přichází příliš pozdě. Příště to chce ubrat na uspávacím piánku a narvat tam ty chorály, zpomalovačky a výbuchy hned od druhého nádechu. Že by to byla příliš velká komerce? Nějak Universal ten film prodat musí, ostatně Wahlberg musel slíbit, že ho místo za čtyřicet milionů natočí za třicet, jinak by se kamery vůbec nerozjely. Znám dost lidí se slabostí pro hluboké lidské příběhy ze zemí, kde je děsná kosa, ale bez nějakých přestřelek pro zahřátí se do kina davy nepotáhnou. Chce to údernější výplach. Čím dřív, tím líp.

Kontraband: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Před pár dny jsem si tu pochvaloval, že se nám na leden a únor vyrýsovalo hned několik sympatických žánrovek… a hned tu máme další. Mark Wahlberg to hobluje roli, která mu zatraceně sedí. Jako obyčejný chlapík, ošlehaný ulicí, kterého donutili vytáhnout bouchačku a šlápnout na plyn, si vystačí i se svým omezeným hereckým rejstříkem. Tu nas*anost mu jde beze zbytku věřit. A rozhodně mu prospívá i to, že se objevuje v zemitém thrilleru, který i v civilním a do velké míry oldschoolovém ději umí najít dost dynamické akce. Obvyklá sterilita a nakašírovanost je pryč, neobjevují se digitální zvěrstva, což jsou přesně věci, jichž bych se u amerického remaku islandského thrilleru bál. Jenže tuhle hollywoodskou předělávku takykultovky Z Reykjaviku do Rotterdamu z režijní sesle diriguje sama hlavní herecká hvězda z islandského originálu (!) Baltasar Kormákur - což možná původně znělo bizarně, nicméně teď už to zavání výhrou v jackpotu. Těšíme.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace