lamo jedna... prvni dil je mnohem lepsi. jednodussi, tudiz dejove snesitelnejsi a s pisnickami minimalne o tridu lepsimi (jsou jen dve vyjimky... prvni a posledni pisnicka dvojky... druhe Breakin Free se nekona). :)
Ooops... tohle byla past, co? :)
|
reagovat
|
Já viděl jen kus dvojky a přes nesporný GP potenciál (např. neskutečně protahované finále - tanec v bazénu!
) to u mě těžce sráží především naprosto nanicovatá hudba... Tak jsem tak nějak doufal, že jednička je lepší...

), která bohužel trestuhodně/nespravedlivě zapadla a u publika nezabodovala tolik, jako jiné filmy na totožné téma (viz nepříliš přesvědčivé tržby, totéž Gettysburg). V nejrůznějších seznamech nejlepších válečných filmů všech dob (ať už jej sestavuje kdokoliv) se film samozřejmě pokaždé objeví, protože je to prostě kvalitní kus filmařiny, pokaždé ovšem (čest všem osamoceným výjimkám) až někde ve druhé polovině žebříčku (takových skrytých klenotů v tomhle žánru je ale spousty).
). Přitom Zwickův film obsahuje všechno, co by správná válečná podívaná měla nabídnout. Sympatické charaktery, skvělé herecké výkony, epické bitevní scény, výborný OST, nepostradatelný patos, nepřehlédnutelné paralely k současnému (v době vzniku filmu) nebo nedávno minulému (válka ve Vietnamu) dění stran nakládání armády s minoritami (podřadné úkoly nebo potrava pro děla), hrdinské/osudové finále s a jako bonus navíc zajímavý (navíc edukativní) vhled do málo známé kapitoly občanské války.