Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Kód Enigmy | The Imitation Game | 2014
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 25.12.2014
CZ premiéra: 29.01.2015
režie: Morten Tyldum
hrají: Benedict Cumberbatch, Keira Knightley, Mark Strong, Charles Dance, Matthew Goode

Kód Enigmy: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Náhodou... tenhle trailer je super! Lepší než samotnej film, a to výrazně. Hutná atmosféra a mocné výjevy z války působí intenzivněji, než jak tomu ve filmu reálně je. Jasně, i tady zarazí ty umělé ohně - co je to sakra za móresy vytvářet v počítačích nové živé postavy a neporadit si s úplně obyčejným ohýnkem? A proč ho teda neudělají reálně, opravdově? Lenost, nebo úspora? Ale chápu, že pro většinu z vás to bude nepodstatný detail a že vás hlavně bude lákat ukázka, která zvládne obsáhnout velkolepější výjevy z války i intimní drama jednoho lumena a jeho dešifrovacího stroje. Výborná práce.

Kód Enigmy: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Minulý trailer táhnul víc. Tady sice přibyla stylová grafika a vypustily se zbytečné náznaky keirovské romance (Turing byl stejně homosexuál), zároveň ale ubyla naléhavost a nepřichází hutná finální gradace. The Imitation Game přesto nečiní problém zaujmout. A stačí jí k tomu jen obsazení, protože když střídavě mluví Charles Dance, Mark Strong a Benedict Cumberbatch, vaše uši prostě nadšeně přikyvují všemu, co z nich vypadne. O to víc pak potěší spokojené recenze. Slavný kryptoanalytik by se tedy měl dočkal zaslouženého filmové památníku, který snad brzy nafasuje českou premiéru.

Kód Enigmy: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Zase jsme viděli skoro celý film? Možná ano. Co jsme ale najisto slyšeli, je podivný přízvuk Benedicta Cumberbatche. Možná si na něj člověk zvykne, možná mu po chvíli nebude připomínat lámání jazyka, ale takhle z rychlíku mi tohle vnucování nepřirozených dialektů úplně nesedí. Cumberbatch jinak dostává na své poměry celkem obyčejnou roli, v solidně vyhlížejícím, přeci jen ale trochu fádně vyznívajícím válečném retru o tom, jak Alan Turing se svou bandou rozehranou prolomil nacistický kód Enigma. Snad to nebude jen vkusná, leč tuctová a usedlá lekce z historie, leč něco víc.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace