Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Kniha přežití | The Book of Eli | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 15.01.2010
CZ premiéra: 11.02.2010
režie: Albert Hughes, Allen Hughes
hrají: Denzel Washington, Mila Kunis, Gary Oldman, Ray Stevenson, Michael Gambon

Kniha přežití: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Béčko za osmdesát milionů dolarů? Dnešní doba už taková zkrátka je. Bratři Hughesové kutí film, jehož jednotlivé složky vyhlížejí velmi podivně. Jednak tu máme Denzela Washingtona, který už nemá formu jako zamlada, ale i jako lehce nemotorný váleček nasazuje výraz největšího drsňáka na zpustošeném světě, seká otrapy do ksichtu a rozdává rány. Chrání knihu. Kdo mu na ní šáhne, ten může rovnou běžet do auta pro lékárničku a přivázat si gázou zpátky ruku nebo tlusté střevo. Pak je tu postapokalyptická atmosféra, evokovaná digitálním obarvováním oblohy a rozšiřováním pískem zavátých ateliérových kulis skrze zelené plátno. Aneb nic co by ohromilo a zasáhlo svou depresí. A protože je na skladu ještě divně se tvářící Mila Kunis a sekvence scén, jejichž věcný obsah by výborně obstál i v nějakém výplachu s Chuckem Norrisem (střílečka, bitka, záporácké ksichtění a tak pořád dokola), můžeme se trochu bát lednového výsledku. Já osobně se kupříkladu bojím hodně a to mám jinak pro strach uděláno (jednou jsem šel i v pět ráno po pražském Hlavním nádraží). Recept na úspěch bude spočívat, zdá se, v prachsprosté zábavnosti, jejíž jednu možnou tvář obnažuje právě našlapaný trailer. Do sledu akčních scén zkrátka najede kytara, střihač se rozparádí, vůkol proletí pár aut a hned z toho zírá řemeslně jistá popcornová polízanice. Utáhnout ji ale na stopáži blížící se k dvěma hodinám, to bude jiná fuška.

Kniha přežití: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Teaser je hezký. Vnadí. Elegantně přechází z lesa do pustiny, z pustiny na rozsekanou dálnici, pak až mezi pískem zavátá obydlí přeživších človíčků. Postapokalyptická atmosféra je zpět. Znovu. The Book of Eli nelze upřít jistou působivost, minimálně tu vizuální, kdy se zatáčky silnic mění ve zlověstné obrazce na tváři Země a vůkol defilují santusáci. Ale pamětníci trochu jinších filmových pořádků si právě tady musí definitivně uvědomit, že doba je už vážně jiná a že my jsme buď pekelně rychle zestárli, nebo si úplně nezvykli na nové pořádky. Protože v tomhle uměl chodit už Šílený Max. A na rozdíl od Willa Smithe v Já, legenda nebo Vigga Mortensena v Cestě se obešel i bez digitálních příkras, bez trikově zatemněné oblohy a renderovaných střel. Ta špína byla opravdová. Prach se lepil do vlasů a hustá „postapo“ atmosféra neurážela svou sterilitou. Ne že by bylo jasno už po prvním teaseru, ale vážně se zdá, že zůstane u vycíděné a hollywoodsky konejšivé vize, která se umí v rámci trailerů hlavně šikovně prodat. A tak, i když Denzel neselhává a jeho akční extempore vypadají slibně, na velký jásot to ani tentokrát není. Bratři Hughesové, kteří vylezli rovnou Z pekla, nás mají o čem přesvědčovat.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace