Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Kazatel | Priest | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 13.05.2011
CZ premiéra: 12.05.2011
režie: Scott Charles Stewart
hrají: Paul Bettany, Cam Gigandet, Karl Urban, Maggie Q, Stephen Moyer

Kazatel: Trailer 4


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Mačkají z látky maximum, to se musí nechat. Kazatel efektivně užívá všech nástrojů, pomocí nichž se dá prodat efektní výmaz diváckých mozků. Už několik ucházejících postupů jsme poznali, teď došlo na oblíbenou formulku „vezmi nejzajímavější scénu celého filmu, vypíchni z ní potenciálně nejcoolervoucnější momenty a v úderném klipu pod minutu a půl stopáže to pěkně to za tepla strč publiku pod čenich“. Ono to nějak zabere. A vážně, celkem to funguje. Paul Bettany na hraně svých drsňáckých možností kosí stvůry, které jsou na pohled asi tak příjemné jako kůže spálená kyselinou sírovou. Používá k tomu „hvězdice“ ve tvaru krucifixu, nože a všemožné dostupné vyjadřovací možnosti filmové řeči (zpomalovačky rozhodně sednou), díky nimž úvodní minutka vzbudí dost nadějí. A protože následná koláž zabírá víceméně stejně jako v minulých upoutávkách, očekávání příliš neopadají. Mezi béčkovými výplachovkami by fakt mohlo jít o chvályhodný počin. Věřme Kazateli.

Kazatel: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Depeche Mode sem sednou jak kadel na hrnec. Úderný song, výrazná rytmická linka a spousta prostoru pro stylové řazení záběrů, které chtějí být právě ze všeho nejvíc efektně řazeny do spotů, jež strhnou, Daří se to pořád tak napůl, protože za materiálem je stále cítit rukopis člověka, který dělal Legii a který se v Hollywoodu zjevně etabloval jako přeborník přes akční sci-fi béčka – a všichni víme, že jejich trailery prostě zákonitě matou. Všechny ty momentky jsou fajn, mají jakous takous energii a drive, ale nikde bohužel není psáno, že výsledek nebude působit v celovečerní podobě úplně směšně. Už jsme to párkrát zažili. Tahle rychlá popcornová minutka každopádně svůj účel plní. Na cílovku zabere docela přesně a zase o fous zvýší naše naděje a optimismus.

Kazatel: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Navenek jsme se o moc dál neposunuli, ale snaha se jednoduše cení. Kazatel to i napotřetí zkouší s nezměněným rámcem, který je ale vyplněn malinko efektněji. Skládačka trikových záběrů dává dohromady obraz slibného akčního sci-fi béčka – v traileru samozřejmě hodně energického – jehož hlavní nástraha nás bude strašit, i kdybychom její jméno (nebo spíš jeho) zopakovali třeba třistapadesátkrát: Scott Charles Stewart, režisér Legie, nás už jednou ujistil, že líbivý a v mnoha směrech prďácký trailer může propagovat pěknou šlichtu, teď mu ale máme znovu věřit. Vyplatí se nám to tentokrát? Možná jsem naivka, ale chce se mi doufat, že ano. Nebaví mě sice Paul Bettany jako hlavní drsňák, ani úsměvná teologická zápletka, ale zbytek prostě působí jako docela zábavné žánrové povyražení, které se klidně mohlo povést víc než libovolný Underworld. Jen to chce ve filmu moc nemluvit. A radši se soustředit na kosení potvor i na jakékoliv jiné efektní radovánky, ideálně s nějakou přidanou atmosférickou hodnotou.

Kazatel: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Jak v budoucnosti poznáte křesťana? Snadno – má na ksichtě vytetovaný kříž. Občas jej sice skryje pod kápí, tehdy ale mává krucifixem neseným v ruce. Aby bylo jasné, kdo je tady šéf. Je zajímavé, jak funguje zkušenost. Kdyby byl tohle trailer na nový film cojávím Alexe Proyase, všichni bychom se těšili a měli po těle husí kůži. Jenomže máme do činění s novinkou tvůrce megasračky Legie. A tak za vším, co v ukázkách vypadá docela cool (to Urbanovo dirigování výbuchů nebo wire-fu souboj nad vlakem), hledáme jen to nejhorší. Namísto šťavnatého postkatastrofického béčka je tu pouze výplachová variace na Dredda (namísto soudců si dosaďte církevní hrdlořezy), promíchaná s westernem a Bladem. Ošklivé triky doplňují jalové hlášky, které už jsme slyšeli jinde, a v mnohem lepších variacích. Ani Bettany už nevypadá tak drsně, i když porcuje upíří maso zajímavým nádobíčkem. Zkrátka a dobře, trailer šlape solidně, ale abychom filmu byť jen trochu věřili, musel by nám někdo udělat lobotomii.

Kazatel: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Říkám si, jak je možné, že se pořád najdou prachy na takovéhle filmy. Vždyť Legie se počítá mezi nejhorší snímky roku, Repo Men absolutně kasovně propadli a pšenka nerozkvetla ani Svítání. Sci-fi béčkům se prostě aktuálně vůbec nedaří. U Priesta je situace o to podivnější, že vrací na scénu právě hlavní hvězdu a režiséra proklínané Legie. Au. Jejich vize je rozmáchlejší, a i když na tricích zjevně neprotočila desítky milionů dolarů, drží se v mezích relaxační koukatelnosti. Legii všichni vyčítali směnou lacinost, tedy přitom dochází na poměrně atraktivní bullet-timeové eskapády a jakési postapokalyptické vize, mixující desítky inspiračních zdrojů. Bettany mezi nimi prochází jako superdrsný kněz, který ve zpomalovačkách vytahuje svůj perořízek a posekává jim všelijaké uřvané potvory, seskládané z jedniček a nul. Myšlenkovému kontextu se možná budou diváci smát ještě víc než u Knihy přežití, v rámci „guilty pleasure“ výplachového béčka to ale funguje kupodivu líp než třeba trailery na Resident Evil 4. A to jsme přitom snad všechny záběry viděli na plátně už aspoň stokrát.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace